Hertha Berlin kæmper for livet i Bundesligaen, hvor de efter 20 runder blot er tre point fra nedrykningsstregen. Lørdag har de dog fået hentet en forstærkning, som skal hjælpe dem i kampen for overlevelse.
24-årige Dong-jun Lee er nemlig kommet til fra Ulsan Hyundai, og han er en spiller, som har fart i støvlerne, udtaler sportsdirektør Fredi Bobic.
- Dong-jun er en meget interessant spillertype, som vi hos Hertha BSC ser frem til. Han er meget hurtig, smidig, god til at drible og har et godt et drive mod mål.
- På trods af sin lille størrelse er han også selvsikker og god i luften. Jeg er glad for, at vi kan byde ham velkommen til Hertha BSC, og jeg ser allerede frem til hans præstationer, lyder det fra Fredi Bobic.
Dong-jun Lee har fået en aftale med den tyske hovedstadsklub frem til sommeren 2025.
— Hertha BSC (@HerthaBSC) January 29, 2022

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Hertha Berlin
Ulsan Hyundai
Bundesliga



































