Forsvarsspilleren Filip Panjeskovic har gennemgået en operation for en skade på menisken i sit venstre knæ.
Det meddeler Lyngby tirsdag på klubbens hjemmeside, hvor det lyder, at forsvarsspilleren står foran en længere skadespause.
- Jeg er selvfølgelig ked af det, og lige da jeg fik at vide, at jeg skulle opereres i mit knæ, tænkte jeg, at verden lidt var imod mig, men nu er der kun en vej, og det er fremad, siger Filip Panjeskovic til Lyngbys hjemmeside og tilføjer:
- Jeg må lave enkelte små øvelser, og det gør jeg, og så styrketræner jeg overkrop, i det omfang jeg kan. Jeg skal stærkt tilbage fra skaden, og det er mit fokus nu rettet på.
Filip Panjeskovic står noteret for to førsteholdskampe i Lyngby-trøjen.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere


Lyngby Boldklub
3F Superliga




























