Det er tid til et gensyn på Sydbank Park.
Dalton Wilkins kan gøre comeback for Sønderjyske, da han for første gang siden sin retur til Sønderjylland er blevet udtaget af cheftræner Thomas Nørgaard.
Wilkins afløser Albert Rrahmani i truppen til mandagens kamp mod Silkeborg IF.
Wilkins er tilbage i Sønderjyske, efter at han i efteråret var udlejet til Kolding IF i Betinia Ligaen. Som Bold i midten af januar kunne fortælle, blev den aftale dog afbrudt et halvt år før tid.
Dermed er den 26-årige back igen klar til at trække den sønderjyske-trøje over hovedet, når det gælder Silkeborg IF.
Der er kampstart klokken 19:00.
Sønderjyskes trup:
Nicolai Flø
Simon Wæver
Daniel Grétarsson
Magnus Jensen
Rasmus Vinderslev
Sefer Emini
Matthew Hoppe
Alexander Lyng
Maxime Soulas
Dalton Wilkins
Lirim Qamili
Marcus Bundgaard
Pachanga Kristensen
Tobias Klysner
Andres Oggesen
Ebube Duru
Olti Hyseni
Mads Agger
Tobias Sommer
Mohamed Cherif

Er FCK utroværdige?
Hattrick | Afsnit 160FC København ligner ikke et hold i balance, og det er heller ingen hemmelighed, at fansene og Bo Svensson efterspørger nye spillere. Spørgsmålet er, om de er utroværdige? Vi kommer også med en opdatering på Jacob Bruun Larsen.
Læs mere
Sønderjyske
3F Superliga


































