Joe Gomez er klar til at spille igen, efter at han har været skadet i den første del af Liverpools sæson.
Mandag fortæller cheftræner Andoni Iraola, at den 29-årige midtstopper er i spil til at gøre comeback, når The Reds tager imod Tottenham i Carabao Cup tirsdag aften.
- Han træner med holdet nu. Jeg regner med, at han er til rådighed i morgen, og så er det bare et spørgsmål om, hvor mange minutter han kan spille, og hvad der er bedst at gøre, siger Iraola.
Artiklen fortsætter efter billedet

Joe Gomez pådrog sig en muskelskade i Liverpools sommertest mod Wrexham den 30. juli.
Siden har han siddet ude, men nu er han altså klar til at gøre comeback mod Tottenham tirsdag aften 21.00.

Kan FCK spille i Brøndby?
Hattrick | Afsnit 19Ingen finalister må have hjemmebane i pokalfinalen, men kan FCK så spille i Brøndby, eller skal opgøret til Jylland? Du får alt det nyeste i dagens afsnit af Hattrick.
Læs mere
Liverpool
Premier League



























