Brøndby har angiveligt afvist et stort bud på Mathias Kvistgaarden på mere end 50 millioner kroner.
Det skriver Tipsbladet.
Hvilken klub, buddet er fra, fremgår ikke, men det skulle eftersigende have været fra en unavngiven Bundesliga-klub.
Mathias Kvistgaarden har indtil videre været flyvende for Brøndby denne sæson, hvor han har været en af klubbens største profiler.
Artiklen fortsætter efter billedet

Og derfor lyder det også fra mediet, at fodbolddirektør i Brøndby, Carsten V. Jensen, forventer tættere på de 100 millioner kroner, hvis angriberen skal smutte.
Transfervinduet i Tyskland lukker på fredag, og derfor skal det være inden for de kommende dage, at et større bud på Brøndby-angriberen skal i indbakken, såfremt han skal videre denne sommer fra Vestegnen.
22-årige Mathias Kvistgaarden har stadig tre år tilbage af sin nuværende aftale, der løber til sommeren 2027.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Brøndby IF
3F Superliga





































