2026-02-20 13:01:00

Medie: Glasner og Palace-bestyrelse skal forhandle om exit

Fabrizio Romano skriver, at Oliver Glasner og bestyrelsen i Crystal Palace skal mødes for at diskutere managerens fremtid. 

Artiklen fortsætter efter annoncen
Annonce
Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 27. runde

FT

CRY

1 - 0

WOL

Stopper Oliver Glasner før tid?

Crystal Palace-managerens kontrakt udløber til sommer, og den bliver ikke forlænget. 

Men spørgsmålet er, om exittet allerede sker inden. 

Det engelske mandskab står blot noteret for en enkel sejr i de seneste 15 kampe, og nu melder transferinfluenceren Fabrizio Romano, at Glasner fredag skal mødes med klubbens bestyrelse. 

Romano skriver videre, at parterne mødes for netop at forhandle om fremtiden - altså et muligt tidligere exit end sommer.

Artiklen fortsætter efter billedet

Premier League -Medie: Glasner og Palace-bestyrelse skal forhandle om exit
Foto: Lee Smith/Reuters/Ritzau Scanpix

I januar bekræfter Oliver Glasner selv, at han senest stopper til sommer.

- Jeg havde et møde med Steve (Parish, red.) under oktober-landsholdspausen. vi spiste middag, havde en meget lang snak, og jeg fortalte ham, at jeg ikke ville skrive under på en ny kontrakt med Crystal Palace.

- Vi blev enige om dengang, at det skulle blive mellem os, sagde han ifølge Sky Sports.

Oliver Glasner tiltrådte som Crystal Palace-træner i 2024. 

Podcast Cover

AGF-miraklet i Poznan

Hattrick | Afsnit 163

AGF gjorde onsdag det umulige og overkom et 1-4-nederlag, da de efter straffesparkskonkurrence spillede sig videre mod Lech Poznan i Champions League-kvalifikationen. Bolds udsendte i Polen kommer med en beretning.

Læs mere
-16:09

Artiklen fortsætter efter indholdet

PL - 27. runde

FT

CRY

1 - 0

WOL

Annonce

3 kommentarer

Se kommentarer
Annonce