Randers FC har præsenteret nyt blod til offensiven.
Klubben oplyser, at man har hentet den svenske kantspiller Noah Shamoun på en aftale, der løber de næste 3,5 år.
21-årige Shamoun fortæller i forbindelse med skiftet, at han kommer til klubben med en stor sult.
- Jeg er utrolig glad for at være her, og at være en del af klubben. Det virker til at være et meget professionelt setup, og jeg kan ikke vente med at komme i gang.
- Vores fans kommer til at se en der er sulten, som vil gøre alt for holdet, og arbejde hårdt både defensivt og offensivt.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg vil gøre alt for at sætte mine holdkammerater i gode positioner, så vi i fællesskab kan score mål og vinde kampe, siger kantspilleren til klubbens hjemmeside.
Trods sin unge alder har Shamoun allerede spillet 85 kampe for Allsvenskan-klubben Kalmar FF.
NY MAND I LYSEBLÅ! 💙Noah Shamoun skriver under på en 3,5-årig aftale med Randers FC ✍️Læs mere om vores nye mand i den fulde artikel herunder 👇👇Velkommen til Noah! 🙏Noah Shamoun bliver præsenteret af Planner4Youhttps://t.co/oEOfHAaj3D
— Randers FC (@Randers_FC) February 5, 2024

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Randers FC
3F Superliga

























