Oliver Lund skal på jagt efter en ny klub til sommer.
Det står klart, efter det blev meddelt, at aftalen med OB, der udløber til sommer, ikke bliver forlænget.
Det har været en underlig proces, hvor dialogen ikke hele tiden har været til stede.
- Jeg synes også, jeg lever op til værdierne i forhold til at være en OB’er. Det har været en lidt underlig proces, i forhold til den snak vi havde i december omkring, at vi skulle snakke sammen løbende, og så har jeg ikke hørt noget før i forrige uge.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Det har været sådan, at man har ligget lidt i sådan et limbo, og så på et tidspunkt traf jeg selv beslutningen, og ringede til min agent, og sagde, han blev nødt til at arbejde på noget andet, for det her holder ikke. Intet nyt kan være godt nyt, men i det her tilfælde var intet nyt ikke så positivt, siger Oliver Lund til Obstruktion.dk.
Den 30-årige back har været i klubben siden 2019. Inden da var han også i OB fra 2015 til 2017, mens han havde to år i Lyngby fra 2017 til 2019.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
OB
3F Superliga































