Den græske klub Panathinaikos har denne sommer været meldt særdeles interesseret i Brøndbys Teemu Pukki, og klubben er angiveligt allerede blevet enig med Pukki om en kontrakt.
Tidligere har Ekstra Bladet meddelt, at Panathinaikos har fået et bud på den finske angriber afvist, og Panathinaikos bekræfter nu, at klubben har budt på Pukki.
- Panathinaikos har gjort det, at vi har givet et formelt bud til Brøndby for at købe deres spiller, som alle andre klubber gør det i verden.
- Brøndby har muligheden for at acceptere buddet, afvise det eller begynde at forhandle, lyder det fra klubben ifølge det græske medie SDNA.
Ifølge Ekstra Bladet har Brøndby afvist et bud fra Panathinaikos på 4,5 millioner kroner, da klubben kræver omkring 10 millioner kroner for finnen.


Brøndby IF
Panathinaikos
3F Superliga
Super League































