Nottingham Forest og FC Midtjylland kæmper for en billet til kvartfinalerne i Europa League.
På forhånd står FCM med de bedste kort på hånden, da Mike Tullbergs tropper vandt 1-0 i England sidste uge.
Onsdag var der pressemøde forud for kampen, og her var der ros til FCM fra Forest-træner Vitor Pereira.
- Midtjylland er et stærkt hold. De er et meget fysisk hold, men vi fik mange chancer mod dem, så vi kunne have vundet kampen.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg tror, at vi har kvaliteten til at slå dem på deres hjemmebane. Vi tog også til Fenerbahce og vandt.
- Det bliver en anden slags kamp mod FCM, men intentionen er den samme. Vi vil konkurrere, vinde og gå videre, lyder det fra træneren.
Der er kampstart 18:45 på MCH Arena.

Hvor er linjen, dommer?
Ugens Suppe | Afsnit 8Hvor er dommerlinjen i Superligaen? I ugens afsnit af Ugens Suppe kigger vi på, hvordan oplevelsen kan løftes for alle aktører, og hvor nogle af problemerne omkring dommergerningen ligger.
Læs mere
FC Midtjylland
Nottingham Forest
Europa League
























