Oliver Ross' sportsdirektør i AaB, Inge André Olsen, kunne tidligere bekræfte, at AC Milan er interesseret i spilleren, og den interesse har spilleren selv nu også bekræftet overfor nordjyske.dk.
Således forklarer han, at der har været interesse for ham fra udlandet tidligere også, men at det ikke har været med samme grad af seriøsitet, som Milan nu udviser.
- Det er ikke første gang, at der har været udenlandsk interesse for mig, men det her har nok alligevel været lidt mere seriøst, end hvad jeg tidligere har hørt om, fortæller Ross til nordjyske.dk.
Artiklen fortsætter efter billedet

17-årige Ross har i indeværende 3F Superligasæson fået tre indhop i klubbens tre første kampe, mens han blev på bænken alle 90 minutter mod Silkeborg IF senest.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
AaB
AC Milan
3F Superliga

























