Burnley og Tottenham tørner lørdag sammen i Premier League.
Burnley slider med det i bunden af rækken, mens Spurs er uden sejr i de seneste fire Premier League-kampe, og der er derfor meget på spil i lørdagens opgør.
Scott Parker, der er cheftræner i Burnley, fortæller, at kampen er en god mulighed for point, men han understreger, at han ikke vil undervurdere Thomas Franks tropper.
- Hver kamp er en mulighed for os. Vores fulde fokus er på os selv og på det, vi skal levere i den her kamp.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Men tag ikke fejl, vi står over for et hold fyldt med landsholdsspillere, spillere med helt utrolig kvalitet, som bliver trænet af en fremragende træner i Thomas Frank, siger Parker til Burnleys hjemmeside og fortsætter.
- Jeg har tidligere stået over for Thomas’ hold, og det, jeg kan sige, er, at han er en fantastisk træner. Han forbereder sine hold ekstremt godt, og jeg forventer ikke noget anderledes i weekenden.
Opgøret fløjtes op klokken 16.00.

Neestrups bøn hørt: Godt for Superligaen
Hattrick | Afsnit 167Dagens Hattrick starter med Mohamed Salahs skifte til Trabzonspor. Egypteren bliver den helt store stjerne i Süper Lig, hvor han skal danne makkerpar med Aral Simsir.
Læs mere
Tottenham
Burnley
Premier League







































