FC Midtjylland ser ud til at lande en ny målmand.
Midtjyderne er blevet sat i forbindelse med den hollandske keeper Nordin Bakker, og han er onsdag blevet set på klubbens træningsanlæg, hvor Bold er til stede.
Nordin Bakker kan ses til venstre på nedenstående billede, hvor han iført grå bukser og sort t-shirt overværer dagens træning.

Det var den hollandske avis Leeuwarder Courant, der forleden skrev, at FC Midtjylland var få detaljer fra at købe Nordin Bakker.
Bakker havde et år tilbage af sin kontrakt i den hollandske klub, som han skiftede til fra Almere City sidste sommer.
I seneste sæson stod han i skyggen af først Andries Noppert og siden Bernt Klaverboer. Det blev således kun til to optrædener for den kommende FCM-målmand.
Midtjyderne har denne sommer taget afsked med Jonas Lössl, der har valgt at stoppe karrieren.
Nordin Bakker har ud over Heerenveen og Almere City spillet i bulgarske Beroe samt FC Volendam i Holland.

VM Morgenbriefing: Norge drømmer videre - Mbappé knuser Sverige
Hattrick | Afsnit 129Erling Haaland sendte Norge i ottendedelsfinalen, hvor selveste Brasilien nu venter. Vi ser på den norske eufori og de stærke reaktioner fra både Haaland og Ståle Solbakken.
Læs mere
Gør sæsonen sjovere med Super Manager
Sæt dit managerhold og få point for dine spilleres præstationer runde for runde. Kæmp om håneretten mod vennerne og oplev, hvordan selv de kedeligste kampe bliver til noget, du følger intenst.

FC Midtjylland
Heerenveen
3F Superliga


































