Xabi Alonso sættes i disse dage i forbindelse med topjobs i både Manchester City og Real Madrid.
Hverken Pep Guardiola eller Carlo Ancelotti er dog endeligt meldt færdige i deres respektive jobs, men alligevel forbereder Bayer Leverkusen sig på, at klubbens spanske træner vil videre.
Og det gør også, at de forsvarende tyske mestre eftersigende allerede forbereder sig.
Det skriver i hvert fald tysk Sky Sports.
Mediet skriver, at der konkret er to navne, som Leverkusen-ledelsen har et øje på.
Artiklen fortsætter efter billedet

Den ene er Stuttgarts succestræner Sebastian Hoeness, mens den anden er den tidligere angriber Sandro Wagner.
Wagner er i dag assistent på Tysklands landshold for Julian Nagelsmann.
Sky Sports skriver dog endeligt, at der angiveligt ikke har været taget kontakt til nogen af de to endnu.
Xabi Alonso har kontrakt med Bayer Leverkusen til 2026, hvorfor det stadig må ses som en mulighed, at han fortsætter yderligere én sæson.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
Bayer Leverkusen
Bundesliga
























