





Fredag aften sprudlede FCM og slog OB med hele 5-1.
Blandt målscorerne var offensivspilleren Pione Sisto, der denne sommer har trukket overskrifter grundet en konflikt med FCM, der heldigvis endte i forsoning mellem parterne.
Ifølge Claus Steinlein var alle i klubben glade for at se Sisto komme på tavlen fredag aften.
Det fortalte FCM-direktøren efter storsejren i Odense.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Jeg tror, at alle er glade for, at Pione får den her succesoplevelse. Det kunne man også mærke ned på bænken. Han trækker ind i banen og laver sin signaturscoring, hvor han lægger den over i det lange hjørne.
- Det har været en stor dag hernede med mange gode mål, og efter alt det vi har været igennem med Pione, så er det bare helt fantastisk, at han laver sådan et mål, siger han.
Pione Sisto havde inden målet mod OB ikke scoret i en officiel og gældende kamp siden den 20. august 2021.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
FC Midtjylland
3F Superliga




























