Randers ser ud til at beholde den australske målmand Paul Izzo.
Izzo har længe i transfervinduet lignet en mand, der var fortid hos kronjyderne.
Sportsdirektør Søren Pedersen har selv været ude at sige, at Randers-keeperen selv ville videre i karrieren.
Samtidig blev det meldt ud, at Paul Izzo ikke var med, da Randers åbnede Superliga-sæsonen mod Silkeborg, fordi australierens fremtid i klubben i øjeblikket blev afklaret.
Nu er Paul Izzos fremtid formentlig afklaret. Det melder Søren Pedersen til Bold.
- Der er ikke noget med Paul Izzo, han bliver i Randers, lyder det fra Søren Pedersen til Bold.
Artiklen fortsætter efter billedet

Sportsdirektøren fortæller samtidig, at der har været snak om en afsked med keeperen, men at det ikke er blevet til noget.
- Der har været meget snak, men der har ikke været noget konkret i forhold til det.
Paul Izzo er også kommet ind i buret igen i Randers. Jannich Storch, der startede sæsonen mellem stængerne, er skadet.
Det har betydet, at Paul Izzo igen har kunnet tage handskerne på for kronjyderne, og han gjorde det ifølge Søren Pedersen godt senest mod AGF.
- Han er i Randers og gjorde det også godt i sidste kamp mod AGF.
Paul Izzo er dermed efter alt at dømme også at finde i målet for Randers, når de i weekenden skal spille mod Brøndby.

Bombe: FCM smadrer Superligaens transferrekord
Hattrick | Afsnit 10FC Midtjylland smadrer Superligaens transferrekord med David Martinez, der bliver den dyreste spiller i ligaens historie. Det kan Bold afsløre.
Læs mere
Randers FC
3F Superliga





























