



Nottingham Forest tog torsdag aften en 4-0-sejr over Ferencvaros og er videre i Europa League.
Premier League-klubben skal dog først igennem en playoff-kamp, inden den eventuelt står på en ottendedelsfinale i turneringen.
Spørger man holdets kaptajn, kan englænderne imidlertid vinde det hele. Det fortæller han til TNT Sports.
- Det var præcis det, vi havde brug for. Vi startede godt og gik aggressivt til værks fra første minut. Det var en rigtig god aften. Der var nogle ændringer på holdet, og vi havde brug for den selvtillid i hele truppen.
Artiklen fortsætter efter billedet

- Kampene kommer hurtigt, så vi skal restituere godt. Vi leverede en stærk præstation i dag. Vi har ikke fulgt op på det endnu, så det skal vi gøre i næste kamp.
- Vi tror på, at vi kan gå hele vejen, siger kaptajnen.

Superliga-profiler siger farvel
Hattrick | Afsnit 81Real Madrid kaldte tirsdag aften til et højst usædvanligt pressemøde med Florentino Pérez efter dage med kaos, rygter og massiv uro omkring den spanske storklub.
Læs mere
Nottingham Forest
Ferencvaros
Europa League

































