FC København jagter ny målmand, men det ser ikke ud til at blive Robin Olsen.
Aftonbladet erfarer i hvert fald søndag morgen, at svenskeren har afvist et stort tilbud fra FCK.
Det specificeres ikke, hvad det præcis indebærer, men FCK har ifølge den svenske avis 'åbnet pengepungen reelt'.
Den 35-årige svensker ventes at blive i Aston Villa frem til sommer, hvor han har udløb i Premier League-klubben.
Til den tid vil han altså være fri til at finde sig en ny klub at skifte til med det samme, og ifølge Aftonbladet kommer Malmö FF til at gøre endnu et forsøg til sommer.
Artiklen fortsætter efter billedet

Robin Olsen var i FCK fra 2016 til 2018, hvor han blev solgt til AS Roma. Siden har målmanden været forbi Cagliari, Everton og Sheffield United.
I FCK-trøjen står han noteret for præcis 100 optrædener.
Robin Olsen er i Aston Villa klar reservemålmand bag argentinske Emiliano Martinez.

Crystal Palace smidt ud af Europa League
Hattrick | Afsnit 156Crystal Palace er endegyldigt smidt ud af Europa League, og London-klubben skal i stedet spille Conference League. Bliv klogere på hvorfor, og om det betyder noget for Brøndby.
Læs mere
FC København
Aston Villa
3F Superliga




































