Snak

Mere indhold efter annoncen
moderator
@ Nico og Pibbles

Stop nu!

Jeres debat fører ingen steder hen, hverken i denne tråd eller andre.

Hendrixen har fint redegjort for baggrunden for advarsler og bans.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
@HGW
Se jeg havde ret, ingen konsekvens
moderator
@ FynskBiffer

Det gælder såmænd også dig. Stop nu!
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Jeg forstår virkelig ikke hvorfor i insisterer på en debat med folk i tydeligvis aldrig bliver enige med, endsige kan kommunikere med, på nogen som helst planer uden at pulsen stiger. Så spring dog deres indlæg over og slut fred med at i synes de er nogle tosser. Det gør vi andre på daglig basis, da de typiske indlæg herinde efterhånden er reduceret til oneliners eller spydige personangreb. Det er frygteligt at skimme igennem. Det giver pest direkte i øjenæblerne.
Må man spørge til ban af Dr. Def? Er der blevet fjernet nogle indlæg, for der er da ikke meget i de indlæg der er tilbage.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg tager den med Dr. Def, når han er tilbage.

Mvh Hendrixen
Det kan være svært at diskutere nuancer med en, der er farveblind...
Tak for tip, Faberge
Det kan være svært at diskutere nuancer med en, der er farveblind...
moderator
Testede lige om det passede...
Dette er en signatur.
Hej, kunne i ikke være flinke at låse den gamle AGF tråd?
jeg har oprettet en ny.
https://youtu.be/ihaB8AFOhZo
Sir_C:
Testede lige om det passede...


Det gør det... og i forbindelse med lovændringerne og hjemmesiders ansvar for indhold, så er det måske meget fornuftigt at det du gjorde med Faberges indlæg bliver standard, når et indlæg bliver slettet. Så moderatorer ikke skal lave dobbelt arbejde, når indlæg slettes.

Her tænker jeg helt specifikt på injurielovgivningen og racismeparagraffen som bold.dk kan komme til at stå til ansvar for, hvis og såfremt at indlæg med ulovligt indhold ikke bliver fjernet i tilstrækkelig grad.
https://static.quotes4sharing.com/wp-content/uploads/2017/07/201707132033372962.jpg bruger xxxx: Hvad er det for noget fis, med jyske hold der tuder i Parken? Kan jeg slet ikke genkende.
Annonce