Hvem er det, som har sagt, at hvis han ikke var fodboldspiller, så var han røget i fængsel? Fik ikke lige fat i om det var en polak eller colombianer. Det kan måske også bare være kommentatorvrøvl.
"Vi er bare ikke bedre"
Det vil så kræve at Polen slår Japan, og det ville jeg ikke sætte mange basører på.Det kan også være, at Polen vil sætte en ordentlig punktum for en sløj turnering. Jeg synes at de sagde, at de sidste to gange Polen har været med ved VM, så har de været ude efter to kampe, men har vundet den tredje. Jeg kan ikke helt huske om det forholder sig således.
andib: Det vil så kræve at Polen slår Japan, og det ville jeg ikke sætte mange basører på.
Det kan også være, at Polen vil sætte en ordentlig punktum for en sløj turnering.
Det kan da godt være de vil det, men jeg går ud fra at de også gerne ville have vundet de to første. Og Japan har stadig meget at spille for.Det ville de helt sikkert, men i 2002 tabte de hhv. til Sydkorea og Portugal, men vandt den sidste over USA, som kun gik videre fordi Portugal tabte til Sydkorea i den sidste kamp