Snak

Mere indhold efter annoncen
@Black Spider

Han havde nu flere fine aktioner i første halveg, hvor han blandt andet på fine berøringer fik sat en fin kontra op og en ganske fin chance til Silva fik han også skabt.

Men enig i at han som sådan ikke bidrager til så meget i spillet. Men det har vi sagt de sidste 5 år og han er alligevel den mest afgørende spiller sammen med Messi. Så et eller andet må han jo gøre rigtigt, og hvis det hele var så let, så forstår jeg ikke der ikke er andre der gør det
Men enig i at han som sådan ikke bidrager til så meget i spillet. Men det har vi sagt de sidste 5 år og han er alligevel den mest afgørende spiller sammen med Messi. Så et eller andet må han jo gøre rigtigt, og hvis det hele var så let, så forstår jeg ikke der ikke er andre der gør det


100 pct. enig.
https://www.youtube.com/watch?v=a5odfrF_m9o
Bo Henriksen synes, vi mangler at se, at Messi kan vinde trofæer. Well.
København.
Thomas Kristensen og Thomas Sørensen er tilsyneladende det anden faste makkerpar på TV2. Det lyder fandme tyndt.
@ Arnenugacream

Selvfølgelig er det ikke "nemt". Og selvfølgelig er Ronaldo afgørende. Og han optjente selv både straffesparket og frisparket han scorede på. Han skabte selv pladsen til mål nummer 2. Det er ikke fordi jeg mener, han var "dårlig".

Men at gå fuldstændigt i selvsving over et straffe-mål og et mål på et skud direkte på målmanden. Det fungerer bare ikke for mig. Gå amok over frisparksmålet, fair nok. Det var lige så sindssygt som Spaniens 2-3 mål, men lad os da differentiere.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Black Spider

Jeg er også virkelig biased, når det kommer til dig. Det er vel det rene vrøvl, som du kommer med. Du sidder bare hjemme og tyller bajere, mens en sportsmand som Ronaldo tager til Rusland og scorer hattrick mod Spanien. Du skal ikke bilde mig ind, at du nogensinde har haft chancen for at have øjenkontakt med Ronaldo til, at du kan komme med den beskrivelse af Ronaldo. Det er den tv-kasse, som du sidder foran, som giver dig denne beskrivelse.


"Vi er bare ikke bedre"
"Jeg er også virkelig biased, når det kommer til dig. Det er vel det rene vrøvl, som du kommer med. Du sidder bare hjemme og tyller bajere, mens en sportsmand som Ronaldo tager til Rusland og scorer hattrick mod Spanien. Du skal ikke bilde mig ind, at du nogensinde har haft chancen for at have øjenkontakt med Ronaldo til, at du kan komme med den beskrivelse af Ronaldo. Det er den tv-kasse, som du sidder foran, som giver dig denne beskrivelse."

Æhhh. LOL.
København.
Æhhh. LOL.



Hehe, det her er sigende for de "neutrale" tråde, som eksisterer på bold.dk. En masse trash talk og oneliners. Debat er vel en by i Rusland, som ikke en gang VM dækker.
"Vi er bare ikke bedre"
Alternativt var det bare en større omgang bræk, du fik fyret af.

Kenn Hansen ligner en, der allerede er træt af, at han fik sagt ja til at agere femtedommer.
København.
Det er sgu kun Ronaldo der kan score tre mål mod Spanien, og efterfølgende få den slags kritik her på siden. Troede dog det ville begrænse sig til artikelforum.
Annonce