Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvordan er der ikke straffe? Rojo fejlbedømmer jo slet og ret bolden uden pres og bolden rammer hans arm. Det er udelukkende hans egen skyld.
NP er Suppens bedste 6'er!
Hahaha, igen Higuain... Utroligt..
Valencia CF! Med en svaghed for Man. United og Barcelona.
Puha det holder hårdt for Argentina. Selv med et mål kan de ikke vide sig sikre, da Island i princippet kan afgøre sagerne med et mål - ikke sandt?

Der er et eller andet charmerende over at Island kan komme videre fra den pulje, men hvis man synes at vi spiller klamt, kedeligt og nøjeregnende så må det naturligvis ikke ske. Nigeria kunne være underholdende, og at Frankrig går videre imod dem er bestemt ikke givet på forhånd, men de må dog alligevel sidde og gnide sig i hænderne lige pt.
Silkeborg IF
Og hvad ønsker de sig nu, hvor de stadig bliver snydt?

At flere ligaer indføre VAR så det bliver finpudset inden en VM slutrunde. Det er jo så nyt at det er klart at der stadigvæk vil være fejl, det har jo fungeret udmærket i Tyskland, udover få tilfælde.
"Hvis Leicester ender i top 4 i denne sæson, spankulerer jeg gennem gågaden nøgen på den varmeste sommerdag med flest mennesker." - WulfgarDK
Alle der er blevet snydt.

Nu bliver de bare snydt på en anden måde, ved at der gives ikke eksisterende straffespark. Det er gennemført latterligt!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Og hvad ønsker de sig nu, hvor de stadig bliver snydt?


Hvem er blevet snydt?
Hvordan er der ikke straffe? Rojo fejlbedømmer jo slet og ret bolden uden pres og bolden rammer hans arm. Det er udelukkende hans egen skyld.


Jeg tænker, det er fordi, at han header bolden ind på armen, der allerede er i den position og ikke i bevægelse. Det er i hvert fald det, Cakir viser Mikel.
Det er mig en gåde at professionelle fodboldspillere ikke formår at sparke et hjørnespark som rent faktisk passerer først mand i feltet - imponerende ringe
Banega er sådan en beskidt spiller. Der skulle han have været ud.
Higuain....

En gigantisk afbrænder - igen
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
Annonce