Snak

Mere indhold efter annoncen
Helt enig, hjst!
Christian Eriksen siger selv, at han var død i fem minutter, og at det er paradoksalt, at han får blomster, bare fordi han er i live.
For tysk-kyndige - en gennemgang af Neymars skade mod Mexico. Skrevet i en lettere sarkastisk tone...

https://www.11freunde.de/artikel/wie-schlimm-es-wirklich-um-ihn-steht


Horst Hrubesch: Manni Bananenflanke - Ich Kopf - Tor Manni Breuckmann: Hertha gegen Wolfsburg - dass ist das Duel der Eunuchen der Liga. Sie wollen's so gerne, können's aber nicht!
@BS

Valide indspark ... jeg har set så meget til Martinez gennem tiden, at jeg ikke kan se hans taktiske evner række så langt.
Men jeg køber din beskrivelse som en mulig grund til indskiftningen.

Belgien er et hold, hvor spillerne gang på gang redder en træner der ikke fatter hat af ret meget
Så har jeg vist også afsløret mit syn på ham :D
"Håber der bliver et efterspil fra FIFA´s side, der er nødt til at sendes et statement til omverden om, at forsøg på snyd og generelt usportslig og svinsk adfærd ikke har hjemme i moderne fodbold, og slet ikke til en så eksponeret begivenhed som en VM-slutrunde. Så må de æreløse hunde nøjes med Copa America fremover, hvis de ikke kan holde sig inden for reglementet."

Med tanke på at det vel trods alt nok var englænderne der havde mest travlt med at prøve at snyde dommeren i den kamp er det alligevel en vild nok opfattelse af tingene.

Der var generelt ingen af de to hold som havde særlig stor ære af hvordan de opførte sig i den kamp, men at male et billede af at spillerne fra Colombia skulle have været mærkbart værre end de engelske virker underligt.
"Wonder, and it's no wonder"

Der var generelt ingen af de to hold som havde særlig stor ære af hvordan de opførte sig i den kamp


Fuldstændig enig. Synes columbianerne var værst og burde vel have haft en del kort ved straffesparket, men englænderne lignede et sydamerikansk hold med deres skuespil.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
hjst

Vel talt.
FREM for alt
Det bliver Englands år... Putin knows...

https://twitter.com/SportsJOE_UK/status/1014485179639922688
Fint rulletur af Theo, selvom den var hård behøver man ikke gå helt Neymar, mon Neymar godkender den rulletur?
#NeymarChallenge
Det ufatteligt Pogba ikke bliver klogere, Uruguay er i ubalance og så skyder han fra 30-35 m.
- Som et træ der ikke vil brænde Ligesom en by vokser vi sammen På en pude i ly for larmen Får et billede skiftet ramme
Annonce