Snak

Mere indhold efter annoncen
@Will

Lige for at slå det helt fast: Hvem holder du med når Danmark spiller mod Tyskland?
OK tak.

Men, hvad så, hvis spillerne er oppe at slås, og dommeren smider 5 ud fra hvert hold. Taber de så begge?


Det ved jeg sgu ikke lige. Så afblæses kampen vel - Men hvordan der findes en vinder til eksempelvis VM ved jeg ikke. Det kan også være at FIFA giver dem alle 4 måneders karantæne, og bare giver Brasilien trofæet. Det ville være mest fair.
Silkeborg IF
Skide sønderjyder. Jeg kender flere i Silkeborg/Aarhus området der synes godt om det tyske landshold end folk der ikke gør. Hvis jeg skal være helt ærlig så kender jeg nok i virkeligheden flest som er pisse ligeglade, men hvis jeg skal lave en måling på hvorvidt de hader det tyske landshold/ønsker dem ude for enhver pris vs. alle andre, så vil jeg tro at jeg kan mønstre en enkelt procent eller to på din banehalvdel.


Nu har resten af Danmark heller ikke den samme relation til Tyskland som os. Det siger måske lidt.
Ja sgu da, når folk, der skulle være mine landsmænd, holder med vores største rival. Så er det hårdt.


Dine generaliseringer fejler godt nok ikke noget.
https://www.youtube.com/watch?v=a5odfrF_m9o
Derfor det er en kæmpe hån, når fiskere fra vest kalder os sønderjyder for tyskere.

Er Thyborøn jeres rivaler?
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ja sgu da, når folk, der skulle være mine landsmænd, holder med vores største rival. Så er det hårdt.


Så luk bold.dk ned og rend ud på de sønderjyske marker, og find nogle ægte danskere. Så hygger vi andre os imens.
Silkeborg IF
@ Mr_bum

Lige for at slå det halt fast: Hvem holder du med når Danmark spiller mod Tyskland?


Jeg er faktisk fuldstændig ligeglad - jeg foretrækker, at de ikke mødes.
https://www.youtube.com/watch?v=a5odfrF_m9o
Og er det kun i forhold til fodbold man ikke kan lide Tyskland? Hvad med turister der lægger penge i kassen? Hvad med virksomheder der lægger ordrer hos de sønderjyske virksomheder? Der er man ikke anti-tyskland eller hvordan?


Kun i forhold til sport.
Det kan også være at FIFA giver dem alle 4 måneders karantæne, og bare giver Brasilien trofæet. Det ville være mest fair.


Ahh ja. Naturligvis!
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
Så luk bold.dk ned og rend ud på de sønderjyske marker, og find nogle ægte danskere. Så hygger vi andre os imens.


Eller I kunne hoppe ind på et tysk forum og åbne op for alt jeres tyske galde til jeres venner.
Annonce