Snak

Mere indhold efter annoncen
Folk tænder af, fordi Brasilien som hjemmebanehold har fået nogle kendelser med sig. Sådan vil det altid være.

Det har nemlig intet at gøre med, du sidder og holder med dem selv. Brasilien har fået kendelser med sig fra den første kamp, pinligt men sandt.
Wise Men Say...
Og du mener, de blev favoriseret i aftes?
Ville personligt mene at Brasilien skulle have haft et par kort før det 64 minut.
Det skulle de også, men omvendt kunne Zuniga snildt have fået rødt for sin stempling mod Hulk. Han fik ikke engang gult.
Sandt nok Foggy. Marchisio fik vel rødt for en lignende stempling.
Brasilien er selvfølgeligt på hjemmebane så man ved nogle ting vil gå deres vej. Men personligt er jeg træt af at vente 4 år på at se vm når der er så mange dommerfejl. Det har ikke være Korea/Japan niveau, men det var vel også det værste man har set til et vm.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Zuniga er en fucking nar #fact
\\\"Real Madrid har ingen der propper penge i klubben, som de ikke selv har tjent.\\\" - Kassow-Rossing CRISTIANO BORRACHO
Karma ramte Brasilien med Neymars skade. Dels hans mange dives, dels brassernes egen håndtering af James. Brassernes hjemmestatistik, de har ikke mødt europæiske hold, så derfor kan det lade sig gøre.
FC Midtjylland (1999) Manchester City (1887) St. Pauli (1910)
Så vakler Belgien!!!!´
FC Midtjylland (1999) Manchester City (1887) St. Pauli (1910)
BUM
Rigtige fans siger nej til pyro på stadion!
moderator
Flot flot afslutning. Tørt.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Annonce