Snak

Mere indhold efter annoncen
10. Jordi Cruyff
'This world is about money, so when you are offered those millions you take them. Few people will ever earn so many. I am one of the few fortunates who do. I may be one of the worst buys in the history of the Premiership but I don't care.'
10 - Jordi Cruyff

EDITH: AKA var hurtigere.
En fisselatte, tak.
7 - Giovanni Simeone
En fisselatte, tak.
1) Abedi Pele´s sønner Ibrahim, Jordan og Andre
4) Luca Zidane
Is it cold in his shadow?
9: Maurizio Pochettino, selvom det måske er lige tidligt nok at kalde ham falleret
11: Jordan Larsson
Mere indhold efter annoncen
Annonce
@MrBum
det er vist også lige at stramme den at kalde Henrik Larsson for skaldet, han èr/har været meget kort klippet IMO der er jo hår på hovedet - kender ihvertfald ikke nogle Celtic fans som vil kalde Henke for skaldet - men derfor kan der jo godt tænkes på ham?
Is it cold in his shadow?
Ja, og i Celtic var han jo i hvert fald ikke korthåret i begyndelsen. Men jeg tænkte, at beskrivelsen på en, der havde scoret mål på de Britiske Øer, tydede på en angriber, som ikke kun havde spillet i England. Der passer John Hartson nok bedre, men jeg ved ikke, om han har en søn.

Jeg husker Henke som skaldet, men det kan godt tænkes at han i virkeligheden bare var ekstremt kortklippet.
Det skal selvfølgelig ikke skille os ad. Det er selvfølgelig Henke, jeg tænker på. Men jeg beklager selvfølgelig hvis ledetråden er mere vildledende end vejledende :-)

Der er ikke nødvendigvis tale om fallerede spillere i denne omgang. Jeg opdaterer lige listen.
FCN
Joni Hartson er vist på Swansea´s ungdomshold og har fået ungdomskamp/e for Wales
Is it cold in his shadow?
Har DanishBhoy ikke gættet etteren? Eller skal efternavnet Ayew også nævnes?
Annonce