Snak

Mere indhold efter annoncen
Matthew Le Tissier
Som er korrekt. Serven over
Southampton AGF
Disse to trænere stod for hver deres spillestil, som lagde grund for en stor fodboldfilosofisk strid i et vist sydamerikansk land.

Hvilket land og trænere er der tænkt på?
Lad os tage fra øverste hylde:



Brasilien - Feola 1958 / Scolari 2002, men det er såmænd nok forkert!
"Engang Danmarks fodboldby nummer 1. "Klubånd i solskin - troskab i regn"
Desværre..
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er det ikke snarere de argentinske guldtrænere, hvor Menotti aldrig var den store fan af Billardos stil. Men om der decideret var en strid ved jeg ikke.
I er så søde allesammen
Og der fandt vi det rigtige svar! Det er muligvis ikke formuleret helt korrekt, men der har absolut været en strid, omend den ikke var mellem de to trænere - uenigheden var mere forbeholdt de argentinske fodboldfans.

Serven sendes videre.
Denne spiller vandt nationale mesterskaber hvert år i 2005, 2006, 2007, 2008, 2009, 2010, men sjovt nok spillede han midt i denne periode 31 kampe for en klub, som han ikke vandt noget med.

Udover at være aktiv spiller er han også klubpræsident i en mindre klub, hvor han fik sit gennembrud.
I er så søde allesammen
Det må næsten være Rivaldo.
Jep, Zlatan har dog flere 1. pladser i træk, hvis man medtager de, som Juventus blev frataget.

Den var hurtigere gættet end forventet, men serven over.
I er så søde allesammen
Annonce