Snak

Mere indhold efter annoncen
Zlatan doesn\'t do auditions
Jeg har endnu ikke set nyheden i danske medier, men Costa Rica slog USA 1-0 i en træningskamp igår i Carson, Californien.

USA stillede med et ganske udmærket hold, der bl.a. talte Altidore og Donovan, men Costa Rica primært stillede med spillere fra den hjemlige liga + et par stk fra Europa, men de var uden fx Bryan Ruiz, Bolaños og Joel Campbell.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Dobbelt
Zlatan doesn\'t do auditions
Zlatan doesn\'t do auditions
Danmark er Åbenbart meget tæt på at tage en direkte EM plads fordi de er bedste toer :-D

http://onside.dk/nyheder…alifikation
Mere indhold efter annoncen
Annonce
http://www.tipsbladet.dk…rstepladsen

"Med sejr over Go Ahead Eagles konsoliderede PSV Eindhoven fredag aften førstepladsen i Holland.

PSV Eindhoven bevarede sin status som ubesejret i den bedste hollandske række, da det fredag aften blev 1-0 over Go Ahead Eagles.

Kampens enlige mål blev sat ind af Makiavala fem minutter efter pausen. 1-0-sejren er karakteristisk for PSV, hvis kampe er temmelig målfattige. Holdets målscore i de første seks kampe, der har budt på fem sejre og en uafgjort, er beskedne 10-1.

De øvrige resultater af fredagens kampe i bedste hollandske række:

Almere-Helmond 2-1 (0-0)
Den Bosch-Sparta Rotterdam 0-1 (0-0)
Dordrecht-Cambuur 2-1 (0-1)
Eindhoven-G.A. Eagles 1-0 (0-0)
FC Oss-Apeldoorn 1-0 (0-0)
Maastricht-Sittard 3-1 (2-0)
Willem-Telstar 3-2 (2-1)
Zwolle-Volendam 3-1 (1-0)"


Der er vist en som skylder kvajebajer.
Zlatan doesn\'t do auditions
@ groundskeeper willie

Haha, det var godt nok en grum fejl af skibenten paa tipsblandet med at tro at det er PSV og at det er den bedste raekke der er tale om. Alle kan jo lave fejl, men dette er ikke engang en fejl, det er jo total uvidenhed om noget rimelig simpelt i dennes job.

Svarer lidt til at saette en blind mand til at vaere buschaufför.

Charanga Habanera
Ja, skribenten kan ikke være den største fodboldfan, det er i hvert fald besynderligt, at der ikke har været nogen alarmklokker der ringede, da han skulle skrive resten af Æresdivisionens resultater.

Lige så besynderligt er dog dog, at nyheden stadig ikke er blevet ændret.
Zlatan doesn\'t do auditions
Danmark: Brøndby Spanien: Valencia http://www.youtube.com/watch?v=V5EOo5MM-Ow
Den kvajer er vel på størrelse med den, Ritzau lavede for snart en del år siden.

Her sendte de et telegram ud om, at en herrespiller var gået videre i vistnok Australian Open efter en sejr i to sæt over modstanderen.

Ritzau havde bare ikke opdaget, at der bliver spillet bedst af fem i Grand Slam-turneringerne og skrevet telegrammet inden kampen i det hele taget var slut...


Horst Hrubesch: Manni Bananenflanke - Ich Kopf - Tor Manni Breuckmann: Hertha gegen Wolfsburg - dass ist das Duel der Eunuchen der Liga. Sie wollen's so gerne, können's aber nicht!
Annonce