Snak

Mere indhold efter annoncen
Det var vel mere et Rommedahl-mål end et Junker-mål.

Uanset hvad, så er det lækkert med 2-2 sådan som forsvaret har sejlet. Vi kunne let have været bagud med 2-3 stykker nu, men omvendt har vi haft chancerne ved flere dødboldssituationer.

Uafgjort må vel være et helt fair resultat for begge hold, også selvom begge har sejlet ved modstanderens to mål.
Klasse Junker totalt usynlig før målet, og total sikker scoring..Morten Olsen så glad ud (-;
Underligt Real Madrid ikke har købt Junker endnu.
N. Pedersen har stadig vist langt mere end Junker i mine øjne. Selvfølgelig lækkert med et Junker mål, men ellers så formår han slet ikke at indgå i spillet. Noget som N. Pedersen gjorde ganske godt. Målet er i øvrigt skabt af endnu en god Romme aktion.
Klub top 3: Newcastle,............................... Barcelona Spiller top 3: Ronaldo(fede), Ronaldinho, Romario
Det skulle ikke undre mig, Mads lige gjorde det onde ved tyskerne....

40 meter er jo ingen afstand, hvis man er i fart....
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Junker er sku da ikke den nye jon Dahl.? Det er sku da eriksen.
Chelsea FC Sympati for Leeds Utd.
Hvordan vil en formation med både Junker og Bendtner ser ud? Begge er vel bedst som den forreste angriber? Vi kan vel ikke have Bendtner, Junker og Eriksen inde på samme tid uden at bryde Morten Olsens koncept? Med mindre Eriksen ryger ud på venstrefløjen.
Kan man forestille sig at den kortklub, der blev nedlagt på landsholdet efter Peter Schmeichels sidste landskamp genopstår med Junker i spidsen
FUck Bendtner...


Nu har vi Mads....
Junker er sku da ikke den nye jon Dahl.? Det er sku da eriksen.


Tæt på at være årets dummeste bemærkning. Eriksen besidder da slet ikke de kvaliteter som Jon Dahl har.
Annonce