Snak

Mere indhold efter annoncen
Det kan vel ikke overraske nogen, at Zanka ikke just er populær udenfor København.
M i a S a n M i a
Zanka er vel heller ikke populær i København. Jeg kender selv FCK-fans der er træt af hans usympatiske og arrogante attitude.
Det er svært at vurdere nytteværdien på baggrund af dagens modstander, men det er et spændende eksperiment med en 2-5-3/offensiv 4-3-3 opstilling. Det er godt med taktisk variation [skuler på Morten Olsen].
Støt dit lokale fodboldhold
Åhr, for helvede altså - men derfra og så til at buhe af en landsholdsspiller?! Hvor dum kan man være?!
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Hvem i alverden har dog ment, at det var en god ide at udskifte Morten Bruun med Laudrup den Yngre som sidekammerat til Peter Piil?

Det er jo banale ligegyldigheder og halvfjoget grineri, der kommer ud af unge-Laudrups mund. Der er ikke meget der bliver sagt, som man ikke kan se med sit blotte øje. Der er langt mere bid og vid i Bruuns kommentering, som i den grad har været savnet.

Og hvem i alverden har givet tilskuerne lov til at lave en billig kopi af islændernes legendariske huh-tilråb fra EM...?

På twitter dømte en bruger den superliga-klub, der først forsøgte sig med huh til direkte nedrykning. Hvad kan man så gøre ved landsholdet?


Horst Hrubesch: Manni Bananenflanke - Ich Kopf - Tor Manni Breuckmann: Hertha gegen Wolfsburg - dass ist das Duel der Eunuchen der Liga. Sie wollen's so gerne, können's aber nicht!
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Og hvem i alverden har givet tilskuerne lov til at lave en billig kopi af islændernes legendariske huh-tilråb fra EM...?


Et ynkeligt, halvhjertet forsøg tilmed. Men omvendt hvad har de danske roligans nogensinde præsteret af originalitet udover "Vi er røde, vi er hvide" i endeløse repetitioner? Der kunne vi lære meget af de britiske fans. De kan sjunge.

Og enig angående Laudrup. Synd. Men Laudrup har sikkert større hjerte i den brede befolkning.
Støt dit lokale fodboldhold
Årh, for helvede altså - men derfra og så til at buhe af en landsholdsspiller?! Hvor dum kan man være?!


Det er dårlig stil. Men det er også selvforskyldt i Zankas tilfælde. Manden bør stikke piben ind en gang imellem.
moderator
Wow. Alligevel imponerende kluntet indhop af Yussuf Poulsen.
https://kortlink.dk/sudv
Ja, Yussuf Poulsen viste godt nok sin sløje side.
https://www.youtube.com/watch?v=Q5dWqGXqOkk
´Det er dårlig stil. Men det er også selvforskyldt i Zankas tilfælde. Manden bør stikke piben ind en gang imellem´

Æhm, hvad er din - sikkert idiotiske - pointe?
Morten Olsen: Vi skal huske på, at Danmark er en stor fodboldnation, men et lille land. https://imgur.com/a/NnVu7eA
Annonce