Snak

Mere indhold efter annoncen
Fair nok froze

Jeg har nok for meget fan briller på
Ikke den kønneste indsats, men trods alt vigtigt at vi ser ud til at vinde. Og vores løbevillighed er også på positivsiden.
Forza Napoli Sempre!
Svært at sætte en finger på noget i 2. Halvleg. Wales gar endnu ikke haft et skud på mål. Lige så uskarpt som offensiven har været, lige så solid har bagkæden og Schöne været.
Hørt.

Måske vi faktisk bør score det tredje. Men ellers super halvleg
Flot flot kamp af Schöne og Kjær ... banens absolut bedste
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kjær har generelt haft et rigtigt højt niveau under Hareide, og de enkelte udfald/kampe han havde i sine unge dage som kostede mål, chancer og point, ser man meget sjældent.

Vi skal vel ikke længere end 3 år tilbage, før en stor del af bold.dk´s brugere ville have ham smidt af landsholdet. Han er dog modnet, og det er meget velfortjent at det er ham der bærer anførerbindet. Forhåbentligt modnes Sisto på samme måde, inden for de kommende år. For i så fald har vi et dødbringende våben, istedet for den nuværende lottokupon som kun lægger op til nitte/jackpot, og ikke noget midtimellem.
Does anyone in here have telekinetic powers? If you do, please raise my hand. - I øvrigt mener jeg, at pandaerne i København Zoo bør deporteres
Nu har jeg stort set alle Sistos kampe de sidste 4 år og kan godt se hvad der er galt, han skal ha en mere fri rolle på landsholdt og så skal vi ha en hovedstød stærk spiller der løber til bageres stolpe, når han har muligheden for indlæg.
FCM
Multi

Det er jo bl.a. derfor Yusuf spiller i højre. Det hele giver mening på papiret.
Men du har ret. Det er også derfor Eriksen er bedre under Hareide end under Olsen. Han har nok bare ikke plads til to friroller. Men det handler jo også bare om tid og tilvending.

Sisto laver nogle tåbelige demonstrativer stop i spillet.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Ja, man må åbenbart forstå at det er spillerforeningens landshold.
Batman Close. London W12.
Annonce