Snak

Mere indhold efter annoncen
Hvilken dummy Frits er på DR
The ancient Greeks were the first ones to say an unexamined life is not worth living. They don't tell you of course what we found out, an examined life not that fascinating either.
Jeg synes nu det giver meget god mening. Det der med at det kun kan ske kl. 12 og ikke kl. 16 F.eks er selvfølgelig noget bullshit, men at udskyde kampen til tirsdag er åbenlyst ikke fair overfor Finland, som også skal spille igen torsdag.
Silkeborg IF
Klart ikke tirsdag, "and hindsight is 20/20"

Men igen der skulle fra DK eller UEFA side været truffet en voksen beslutning og sagt vi spiller ikke igen indenfor de næste 24 timer eller noget i den stil.
The ancient Greeks were the first ones to say an unexamined life is not worth living. They don't tell you of course what we found out, an examined life not that fascinating either.
Så var vi bare blevet taberdømt 0-3.

Finland skal altså spille i Skt. Petersborg torsdag kl. 15 dansk tid. Hvis det havde været en almindelig slutrunde, kunne det måske gå at kampen skulle spilles her til aften kl. 20, eller i morgen middag, men jeg forstår faktisk godt at med det her turneren rundt, at man ikke kan forsvare det overfor Finland.

Så skulle de jo have spurgt Finland først for lukkede døre, hvad de tænkte om at kampen blev udskudt til i morgen middag. Og hvem ved om det faktisk har været tilfældet, men at Finland har sagt at de synes det bliver for presset?
Silkeborg IF
Finland spiller onsdag kl 15.
Men det er kun økonomi der gjorde at man ikke kunne spille idag kl 21.
It's so easy to laugh, it's so easy to hate It takes strength to be gentle and kind Bif siden 1985
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Så var vi bare blevet taberdømt 0-3.
Sandsynligvis, men det havde jeg levet med, og synes på en eller vis det ville have været mere værdigt. Desuden tror jeg også at rettighedshavere havde levet med det.

Men hvad, tingene er som de er. Intet jeg siger ændre jo det...
The ancient Greeks were the first ones to say an unexamined life is not worth living. They don't tell you of course what we found out, an examined life not that fascinating either.
@Lazaronen

Ja, jeg tror også afmagten fylder meget. Den frygtelige episode er jo slem nok i sig selv, men at vi så samtidig skal bære det hele alene bagefter og der er intet vi kan gøre ved det....Det er satme tungt.

Der er stadig scenarier der kan sende os videre, men det er godt nok svært at forestille sig den medgang det kræver efter en aften hvor ALT bare gik galt.
https://www.tipsbladet.dk/nyhed/em/medie-opfordrer-uefa-giv-danmark-et-point


Russerne vil nok brokke sig lidt hvis deres direkte modstandere kan samle 4 point tilsammen sig på en kamp.
"For UEFA handler det ikke om penge" sagde Frits Ahlstrøm i går. For så at forklare hvor mange penge det hele koster og hvor mange penge UEFA har tabt.

Og han var der ikke engang på vegne af UEFA.

Det var helt væk.
'This world is about money, so when you are offered those millions you take them. Few people will ever earn so many. I am one of the few fortunates who do. I may be one of the worst buys in the history of the Premiership but I don't care.'
Det er langt fra umuligt at vi får noget med imod Belgien. En 5-3-2, og så spille lidt mere direkte kunne sagtens give os et point eller mere
Manchester United siden 92, GF siden 96. 50+1 er vejen frem.
Annonce