Snak

Mere indhold efter annoncen
Bedste 3er videre. Andre i playoff.
Han er jo bare en vindertype.
“Der var andre der trak mer' end jeg”
Trækker man blot point vundet mod 6´eren ud fra de andre treere?
Udvandret Nordjyde. https://9gag.com/gag/aQ3rNP7
moderator
Ja, det skulle være muligt at klemme en play-off hjem. Det kan selvfølgelig være, at Serbien og Albanien begge udelukkes, og så kan et enkelt point i Jerevan være tilstrækkeligt til andenpladsen.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Jeg har godt nok svært ved at acceptere at verdens PT. bedste fodboldspiller, føler det nødvendigt at bitche over for en 19 årig spiller, med under en håndfuld landskampe.
Sir_C: [quote]@SorenF, det virker tåbeligt at anmelde indlæg som jeg har skrevet. Det er jo mig der får besked omkring anmeldte indlæg.[/quote]
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Kæft mand, Morten Olsen er sgu hård over for sine profiler lige nu. Det er egentlig ret fedt at høre at han ikke lægger så mange fingre imellem, selvom han ikke direkte sætter navne på.
Mö er sgu bitter. Visse spillere må forvente lussinger.
Jeg vil vove at påstå, at vi stadig har pæne muligheder for at ende som toer. Vi må klare ærterne selv og vinde nogle slag i Østeuropa; det skal simpelthen være muligt. Armenien kender vi efterhånden, og Serbien er noget bere på papiret end på græsset.

Med de badebilletter, der bliver stukket ud til EM, er vi langt fra på røven endnu, selvom det her var surt.
Midtjylland!
Det værste må nok være, at Olsen på pressemødet snakkede om truppens bredde og om hvor mange muligheder det gav ham. Men spillet er lige så dårligt som det var da vi havde en historisk ringe spillermateriale.

Vi har jo ikke flyttet os i årevis. Spillet er blevet mere ideforladt og kedeligt, og de personlige fejl mere kostbare. Det er jo ikke marginaler der afgør vores kampe længere. Vi er bare ikke et godt hold længere.
Morten Olsen har mere eller mindre blankt lige erkendt at hverken ham selv eller Eriksen ved hvorfor Eriksen ikke kan ramme niveauet på landsholdet. Olsens eneste svar var vel at "når det gælder kampe som i aften, så må man være der. Ellers må vi finde andre folk til positionerne" give or take.
Annonce