Der er vel ingen af de andre hold, der, bortset fra BIF, har været dømt ude. Både FCM og SE (selvom de selvfølgelig har været underdogs) har fået fine udgangspunkter fra deres kampe.
Det forholder sig temmelig anderledes i denne runde.
SE har det bedste udgangspunkt, så derfor har de vel de bedste muligheder. De skal dog stadig score i Prag, og samtidig holde Sparta nede på et enkelt mål. Det har jeg svært ved at se ske.
FCM er ret dårlig form, og Thorup virker som den forkerte mand på posten. Holdet virker drænet for kreativitet, og de skal som minimum lave to mål i Tyrkiet. Det virker umuligt.
BIF skal score fire mål for at gå videre, og jeg ser sgu ikke lige Panathinaikos smelte så meget ned. Det er ærgerligt, at Crone dummede sig, for BIF virker niveaumæssigt på højde med grækerne.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.