Snak

Mere indhold efter annoncen
For ringe, AGF!
@ Kattejammer

Ser ud til at du får ret med hensyn til Backa Topola, som nu er på 2-0.

Det ser også ud som om at Skotland fortsætter med at storme fremad - nu er begge sent startende skotske hold foran, og Rangers vandt jo tidligere på dagen. Det bliver svært at hente dem lige foreløbig.
Nej til slutspil. Følger efter sæsonen 2015-2016 kun dansk fodbold i pokalturneringen samt i europæiske sammenhæng, så længe slutspilsstrukturen findes. DBU løj for os. God fornøjelse til jer andre, der gider slutspil.
Fucking GF
Nej, nu går det helt galt for AGF...
Nej til slutspil. Følger efter sæsonen 2015-2016 kun dansk fodbold i pokalturneringen samt i europæiske sammenhæng, så længe slutspilsstrukturen findes. DBU løj for os. God fornøjelse til jer andre, der gider slutspil.
moderator
Helt igennem jammerlig indsats af AGF. Pinlig indsats mod et ringe hold.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Super ærgerligt.

Og jeg som troede Esbjergs nederlag mod Shakhtjor Soligorsk sidste år var en katastrofe.
FCM Real Madrid
En udebanekamp i Slovenien tre dage efter vi har spillet i ligaen var bare dømt til at gå galt.

Ikke at det er en undskyldning, men man kunne godt gøre mere for at hjælpe danske hold europæisk
Det er ikke noget at rafle om. Sådan en kamp skal AGF vinde. Skam jer!
Det er også noget andet når der kun er en kamp. Havde der været en returkamp som normalt, havde der måske været et andet kampforløb.

Ikke at det retfærddigør spillet, men en kamp i stedet for to øger tilfældighedernes indvirken på udfaldet
North

Du har ret i, at man ikke lige behøvede give AGF mandags kampen, forud for en EL kval kamp. Men med det sagt, så er det fandeme for ringe. Det ligner en gang Gori om igen.
Annonce