Redigerettors 29. jul 2021
Rosenborg, Sivasppor og Vålerenga (red. fejl Vålerenga vandt selvfølgelig kun returen og gik ikke videre) går alle også videre.
Men vi har også fået et par overraskelser i dag med et par storfavoritter og/eller klubber med en høj koefficient, som nu er ude.
Fx Steaua Bucuresti og BATE Borisov. Red. - Hertil kan vi så nu tilføje Austria Wien (Østrig er desværre umulige for os at hente de næste par sæsoner i hvert fald pt.
Og så selvfølgelig AGF, som dog i det mindste fik hentet en uafgjort hjem efter Thorsteinsson hjerneblødning, der satte AGF i en nærmest umulig position.
Nej til slutspil. Følger efter sæsonen 2015-2016 kun dansk fodbold i pokalturneringen samt i europæiske sammenhæng, så længe slutspilsstrukturen findes. DBU løj for os. God fornøjelse til jer andre, der gider slutspil.