Snak

Mere indhold efter annoncen
Som forudsagt: 2 stigninger her til morgen :) Een til et ungt træningsobjekt, der bliver solgt efter næste uges konditræning, og en stigning til en fløj. Dermed er det slut med spilfordelingstræning i denne omgang.
Første træning efter omlægningen.

Fik naturligvis ingen stigninger på mine 5 "unge" talenter", men 3 skill-trainees steg.

Til gengæld kom der gang i formen

+8/-2 primært til 1. holdet, så sæsonen tegner endnu mere lys - måske jeg nu vinder 6-0 i stedet for 4-0 :)
L’enfer, c’est les autres!
3 stigninger i forsvaret, men katastrofal form-nedgang. Er især træt af, at mine angribere i denne sæson ikke har været over acceptabel i form. Lige nu er de på hhv svag og utilstrækkelig, meget irriterende!
Min superangriber har ligget på svag i nu 4 uger!!?
2872015
Formnedgang, en ubrugelig stigning og en stigning til blomsten :-)
____________________________ [b]Now, we must all fear evil men. But there is another kind of evil which we must fear most, and that is the indifference of good men. [/b]
Jeg havde en ganske god træning, med stigning til tre angribere - nu overvejer jeg at skifte til at træne pasninger - er der nogen der har nogle gode gåd til at gøre det, eller til at lade være?
A good friend will help you move. A really good friend will help you move a body.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
For anden uge træk uden nogle skill-stigninger. Til gengæld var der heldigvis en del formstigninger.
"Ah, I’d love to wear a rainbow every day, And tell the world that everything’s OK, But I’ll try to carry off a little darkness on my back, ’Till things are brighter, I’m the Man In Black."
Hehe 11 formstigninger i dag og kun 1 fald. Derudover 2 skillstigninger. Tag den drenge.
Det bliver svært - mine spillere er i så god form, at der næsten ikke er plads til så mange formstigninger :P
Nogen kommentarer til min ide om at skifte til pasningstræning?
A good friend will help you move. A really good friend will help you move a body.
Jeg trænede det for rigtig lang tid siden, og for de offensive midtbanespillere og angribere er der virkelig fordele ved træningsformen. Samtidig holdes lønudgifterne dejligt i ro.

Men hvis du vil træne pasninger, så vær beredt på at træne på de samme spillere i meget lang tid - markedet var i hvert fald ikke klar til at kaste mange penge efter mine træningsobjekter, inden de havde nået over udmærket pasningsspil.

Hvis du vil træne på midtbanefolk og angribere, så køb træningsobjekter, når de har over udmærket spilfordeling/målscoring. Det er nok her, der er flest fordele ved det.
Annonce