Snak

Mere indhold efter annoncen
Har kigget lidt på holdet, og først og fremmest, så skal det siges, at vi har en meget lille trup efter de 6 førsteholdsspilleres kontrakter udløber, altså hvis man kun tæller spillere med kvalitet med, vi har jo en absurd stor ungdomstrup, tror aldrig jeg har set en så stor u-19 trup! Haha.

Økonomien ser god ud, hvilket må siges er utrolig vigtigt, eftersom vi virkelig skal forstærke holdet hvis vi skal klare os i L1.

Idéer til frie transfers
Tim Verhappen - Klasse venstre back, går direkte ind på holdet.
Gavin Connolly - (Som angriber da vi ikke bruger fløje)
Richard Butler
Franck Kouakou
Zlatan doesn\'t do auditions
Har desværre problemer med computeren så kan ikke være med mere :-( så i forsætter bare eller lader spaden træde til.
07-12-2010 - 21.35 Dagen der fik hjerte fyldt med lykke - Både Spurs og Fck videre fra Chl i min livstid.
Trist, vil Emilfu tage over?
Zlatan doesn\'t do auditions
Det vil jeg gerne, jeg har bare ikke rigtigt mulighed for at spille før imorgen aften.
Det er fint!

Hvis Nancy ikke gør brug af deres købsklausul på "Pierre", så hent ham!
Zlatan doesn\'t do auditions
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Nancy brugte deres frikøbsklausul, så Pierre var aldrig en mulighed.

Overskriften for dette transfervindue er Ungdomsrevolution

Spillere der har forladt klubben er:

Ignacio Rodriguez 28 år - 8 mio kr til Toulouse
Marcos Antonio 32 år - 15 mio kr til Porto (Han ville væk)
Cedric Makengo 25 år - 12 mio kr til Huddersfield (Manglende evner)
Fabrice Lokossou 26 år - Fri transfer (Manglende evner)
Leonard MacDonald 32 år - Fri transfer (Manglende evner)

Derudover har jeg smidt adskillige voldsomt elendige ungdomsspillere på porten, da de ikke engang ville have niveau til at gøre sig gældende på vores u19 hold.

Vi har nu kun 1 enkelt spiller over 25 i hele truppen, hvilket er fuldstændigt sindsygt og meget urealistisk. Jeg har dog en god fornemmelse med truppen, og tror vi kan nå langt med dette hold.

Ind er blandt andet kommet:

Sergio Iniesta :http://i36.tinypic.com/2dhf9mg.jpg
Henrique :http://i36.tinypic.com/206hssi.jpg
Gustavo Alvarez :http://i36.tinypic.com/2mfdr92.jpg
Hugo Rosales :http://i38.tinypic.com/28s5wl0.jpg

Samlede transfers indtil nu med 30 dage tilbage af transfervinduet:

http://i36.tinypic.com/29v1ifn.jpg

Jeg har stadigvæk næsten 70 millioner at købe for, og håber på at finde en offensiv midt, en centralforsvarsspiller og en målmand.

Hvis pengene ikke rækker så langt, så i det mindste 2 af de ovenstående.

Bliver spændende at se hvordan de unge drenge klarer sig i Ligue 1!
Iniesta har et navn der forpligter!

Spiller vi bare videre med 3 spillere så?
Zlatan doesn\'t do auditions
Iniesta har et navn der forpligter!
Men med 189 cm er der ikke meget, der taler for slægtskab, desværre :)
Det kan du have ret i, men på den anden side, så ville det være blasfemisk af FM at navngive en spiller Iniesta, uden at gøre ham sublim.
Zlatan doesn\'t do auditions
Indtil videre går det skam meget godt. Er ubesejret efter 4 kampe i ligaen, og har blandt andet mødt Lyon ude, samt PSG hjemme.

http://i35.tinypic.com/293x941.jpg

Der er iøvrigt kommet lidt mere friskt blod til truppen i form af 2 unge brasilianere og endnu en ung franskmand

Phillipe:http://i33.tinypic.com/25i17vr.jpg

Da Silva:http://i38.tinypic.com/vqid6c.jpg

Descamps:http://i36.tinypic.com/n4i4bp.jpg

Transfervinduet er nu lukket, og jeg forventer ikke at hente yderligere spillere medmindre jeg falder over nogle spændende kontraktudløb til vinter.
Annonce