Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu var den ene kontraktfri og den anden kostede kun 1,8 mill, så det er ikke fordi jeg har brændt en masse penge af.

Jeg synes de begge var dårlige.
Zlatan doesn\'t do auditions
Nu var den ene kontraktfri og den anden kostede kun 1,8 mill, så det er ikke fordi jeg har brændt en masse penge af.


Siger skam heller ikke det er dårlige køb, men vi skal passe på det ikke bliver vores indkøbs politik.

Synes nu Viana var god, men synes bare vi kunne have fået mere for dem.
07-12-2010 - 21.35 Dagen der fik hjerte fyldt med lykke - Både Spurs og Fck videre fra Chl i min livstid.
Kan også godt være jeg gik af med dem lidt for billigt.
Zlatan doesn\'t do auditions
Efter næsten 3 ugers pause i ligaen, en pause jeg brugte på at spille venskabskampe for at få reserverne og de skadede spillere i form, er vi gået igang igen!
Drengene går helt amok!
5-0 efter 35min.
http://img30.imageshack.…tvagovv.png

Levy blev desværre skadet i 5 uger.
Zlatan doesn\'t do auditions
Kort opsummering.
Vi har siden sidst spillet 5 kampe i ligaen, her er det blevet til 11 point, efter 3 sejre og 2 uafgjorte.
Modstanderne har bl.a. været Twente (3 point), Heerenveen (3 point), og AZ (1 point), så synes det er et OK pointbytte.
Ligastilling:
http://img835.imageshack…divisie.png

Havde på ingen måde forventet så god en start, men man kan nok ikke forvente det varer ved, men kun 3 mål lukket ind i 10 kampe, det er satme flot.

I pokalturneringen er vi videre til 4. runde.
Modstanderne indtil videre har været Willem II (4-2 sejr) fra Jupiler League, og DOVO (3-0 sejr) som er et halvprofessionelt hold.

God start, eneste minus er at vi får desværre en del skader ret ofte, og de er næsten altid på 4-6 uger.

Erik Winters, Danny Lotters, og Radulescu har været sublime.
Lotters er desværre lige blevet skadet i 6 uger, og Radulescu blev skadet i 5 uger i forrige kamp.

Der er en del ventetid imellem kampene, 2 gange har jeg skulle vente 3 uger indtil næste kamp, kan desuden oplyse at jeg har droppet mit rotationsprincip i år, der er simpelthen så få kampe, at det bedste hold spiller hver gang, foruden de nemme kampe i pokalturneringen.

Spiller videre lidt senere.
Zlatan doesn\'t do auditions
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Købt du ha Paraguayeren, hans så god ud, godt nok os lidt dyr men hvis man kan skaffe ham vil han hæve holdet :-)?


Hvordan ser Winther ud nu ?
07-12-2010 - 21.35 Dagen der fik hjerte fyldt med lykke - Både Spurs og Fck videre fra Chl i min livstid.
Købte ham ikke, synes det var lidt for mange penge, fandt 2 helt unge danskere som jeg hellere ville have, men de blev også for dyre.

Vi har lige trukket Utrecht/Cambuur begge fra Jupiler League i 4. runde af pokalturneringen, så det ligner at vi stryger let igennem til 5. runde, som vist også er kvartfinalen.

Erik Winther:
http://img689.imageshack…winther.png

Udover han har gjort det fornemt, så har hans 2 mål sikret os 6 point, og så har han som en af de få profiler endnu ikke været skadet.

Overvejer lidt ham her:
http://img835.imageshack…angoura.png
God kreativitet, førsteberøring, og uden bold, tror han kan fås for 2-3 mill.

Når jeg starter op igen lidt senere, så ser det svært ud, vi har 5 ud af 6 kampe ude, og det er bl.a. imod Ajax og Feyenoord.
Zlatan doesn\'t do auditions
Wither ser os snart helt god ud, håber han stadig kan blive lidt bedre så han kan komme ind omkring landsholdet ;-)

Synes du burde køb ham, han ser god ud og han kan skabe en del på de på egen hånd !
07-12-2010 - 21.35 Dagen der fik hjerte fyldt med lykke - Både Spurs og Fck videre fra Chl i min livstid.
Spillede lige 2 kampe mere, det blev til 0-0 ude mod Groningen, og 2-1 hjemme mod Den Haag.
Desværre bød de 2 kampe på 5 skader til, bl.a. Erik Winthers, og Kuipers i 6 måneder.
Zlatan doesn\'t do auditions
Fik spillet 3 kampe imens jeg var i bad, det blev til et 3-1 nederlag på udebane til Feyenord, en 2-1 sejr på udebane imod Heracles, og et 2-0 nederlag på udebane til Ajax.

I kampen mod Feyenoord var vi klart dårligst, vi havde 7 spillere ude, og måtte være meget opfindsom for at lave en start-11.
11 dage senere mødte vi Heracles, her havde vi fået 3 spillere tilbage fra skader, og i en lige kamp scorede Louis Pedro på straffe i 90. min, og sikrede os de 3 point.
Kampen mod Ajax var en helt lige affære, men de scorede på deres chancer, hvorimod vi brændte vores.

Vi fik ham fra AB til 3,5 mill, MEN han fik en skade på 4 måneder, så han bestod ikke lægetjekket.

Vi ligger nu nr. 3 med 9-4-2 i kampe.
Zlatan doesn\'t do auditions
Annonce