Snak

Mere indhold efter annoncen
Sådan! Så er Stephan Andersen også på landsholdet!

http://www.dbu.dk/news/newsShow.aspx?id=245191
Stephan A og Randrup... Jeg er en realistisk Brøndbyfan og kan sagtens forstå de, som måtte mene, at den gamle Morten O, har mistet overblikket.
England: Leeds Danmark: BIF Spanien: Valencia \"I medgang og modgang\"
Nordin var da klasse.
- For et års tid siden jokede Hermann Haraldsson med, at det eneste job, der kunne lokke ham væk fra sit daværende job, var direktør-stillingen i Brøndby. Nu har han fået det ønske opfyldt, og vil gøre Brøndby til nordens bedste fodboldklub. FCK besk...
Så er vi nok uenige... Alle havde høje forventninger til ham. Synes ikke han fik udrettede noget særligt.
England: Leeds Danmark: BIF Spanien: Valencia \"I medgang og modgang\"
Nordin var da om ikke andet en klasse over Magnus Svensson, men degt siger måske heller ikke så meget.

Dårligt tilberedte tp giver derudover endnu surere løg end Ståle, og det kræver en del.

Sidste men ikke mindst håber jeg på en sommerbyttehandel hvor i får Ståle, Cv og Laursen. Bare i sender Randrup, Wass og Howard den anden vej
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ganske enkelt historieløst i ufattelig grad at påstå, at Nordin var et flop. Det var på INGEN måde tilfældet, hvilket alle, der også var BIF-fans dengang, bør kunne skrive under på.

I øvrigt er det irriterende, at vores tråd skal oversvømmes af absurditeter fra FCK-fans, der tydeligvis ikke har et clue om, hvad der sker og er sket i denne klub.

EDIT. Jeg hentyder ikke til Planken, selvom han er en grum satan.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
"Mark Howard er jo til grin"

What....?

Og hvad sker der for at man nævner Katongo som et flop, mens Rasmus Wurtz og Antonsson mangler på ens egen liste...?
Er Katongo et flop, er de sgu også.

OG HVEM FAEN HAR FLYTTET ARTIKEL-SEKTIONEN IND I VORES TRÅD!!

Sorry...
Henning Berg nåede da ikke at spille i Brøndby?
"Endnu en fra Valby.. Den bydel overgår sku snart Thailand i liderlighed" - thomas.p
Næh, Wobbie, men når det kommer fra en mand, der mener, at Nordin var et flop, så overrasker det vel næppe.


PS. Og ja, jeg HAR ret. At Nordin ikke var et flop er simpelthen ikke til diskussion, og er ikke et af de emner, som alle har ret til en mening om.
"Det er ikke alderen, der gør det. Derimod nok: den skolede hensynsløshed, når man betragter livets realiteter, og evnen til at bære dem og i sit indre at være dem voksen."
Det var da en af de dårligste nyheder længe at komme hjem til. Duncan ude og Ericsson og Katongo på toppen. Det svarer jo til at spille uden afslutninger.. Skidt vi ikke har en Agger eller Mortensen på bænken. Det koster point i dag.
Spread joy and peace with footballs: http://www.play31.org/home.html
Annonce