Hovedet på sømmet (høhø). Vi er ikke ManU - dels er Tobias Mikkelsen ikke Ronaldo, dels er Duncan ikke Rooney selv om han er næsten lige så grim.
Nej, selvfølgelig er BIF ikke United (der vel ingen klubber der er i samme liga som ManU i øjeblikket), men min pointe er, at de har 2 hobitter i angrebet, som ikke er voldsomt hovedstødsstærke (Duncan er vel bedre på hovedet end begge), og alligevel bruger de wingere i deres kampe. Derfor bør BIF da også kunne benytte sig af wingere - de skal jo så selvfølgelig lære at lave indlæg (som f.eks. Kamper aldrig lærte).
Forøvrigt er Cristiano i en verden for sig selv i øjeblikket. Hvornår ser Danmark et talent der bare kan 10-20% af hvad han kan?
Mht. resultatet, jaaaa, så har BIF jo lukket 1 mål ind i hver kamp i foråret, så mit bud bliver, at Horsens scorer 1. Om vi så kan score, er den afgørende faktor. Jeg håber på 1-2 til BIF, og med lidt held tror jeg også på det.
@Kurtwagner:
Jeg er enig - og håber og tror også Katongo kan score i dag.
@Cabra:
Jeg håber også han kommer tilbage til noget der minder om fordums styrke. Og jeg er også enig i (nu kan jeg ikke huske hvem der skrev det herinde) at Madsen bør have mindst 6 mdr. til, før vi stempler ham som et flop. Han kom til klubben i en tid med meget modgang, og meget af ansvaret og derved også presset blev lagt på hans skuldre. Og han er altså også ny mand i truppen, og skal da lige spilles ind på holdet ordentligt, før man kan se hans virkelige styrke.