Snak

Mere indhold efter annoncen
Nu kommer der sikkert en gul/blå version til vinter, jeg håber sgu de trækker lortet tilbage. Debatside er ved at koge helt over!
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Hold da fast, hvor er den AaBtrøje slet ikke "AaB´et", det er jo fuldstændig forkert at den ikke er stribet. Personligt var jeg da glad på AaB´s vegne da jeg fandt ud af det var Adidas der skulle lave trøjerne, set med retrobrillerne på. Men nu når jeg ser den trøje de har fået ja så synes jeg da ikke helt så godt om det længere. Pengene I har fået for at bruge de trøjer, i forhåbentligt kun et halvt år, er vel det eneste man kan glæde sig over, for trøjen er da godt nok ikke for pæn..

Jeg håber den trøje de sender ud til vinter bærer præg af den ekstra tid Adidas har haft til at designe trøjen.
Jeg har også luftet min store utilfredshed under mit debatside-nick.

Men ærlig talt, hvad fanden havde de regnet med?
Nå, tilbage til det det drejer sig om - transferrygter!

Lawan til FCN - mon det åbner for et Bernburg exit?
AaB: 100 % BRAVEHEART!
Jeg forventer mildest talt at vi rundsmadrer de her bosniere, alt andet vil jeg være skuffet over.

Jeg husker en historie fra sidste år, om at man betragter de her udebanekampe som en lille ferie, det er ikke noget man går så meget op i. Modrica spillerne sad og drak øl oppe af formiddagen sidste år på deres hotel, det siger vidst det hele.

I øvrigt kan man få odds 4.75 på at AaB kommer i gruppespillet hos unibet, hvis vi har nogle folk der skal supplere deres SU, så anbefaler jeg at smide lidt efter det odds hos unibet. Ingen garantier self. men man kan selv vurdere vores mulige useedede modstandere i 3. og 4. runde. Normalt spiller jeg ik på de røde, da det er farligt når man har klubbrillerne på, men det her kan jeg ik holde mig fra. I må gerne revse mig hvis jeg jinxer lodtrækningen, så vi får Genoa i 4. runde.

Bern er velkommen i Aalborg!
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Godt spottet, Dave. Jeg har aldrig været bleg for at oddse med rød-hvide briller. Det har godt nok kostet en del i årenes løb, men det opvejede 07/08 sæsonen heldigvis. Det her odds skal da have noget gas!

I øvrigt skal vi da ikke frygte Genoa. Vi har jo allerede fuldstændig udspillet storebroderen på udebanemål.
Nogen af jer der ved om man kan se kampen i aften andre steder end på stadion? Så vidt jeg kan se er der ingen der viser den...
Magno, bevo e tifo Roma!
Kampen kommer desværre ikke i tv.

Tror et Bernburg-skifte afhænger meget af om vi får skippet australieren afsted. På den måde vil vi få frigivet en del lønkroner. Jeg mindes en oversigt fra vinterpausen, hvor vores top3 på lønningslisten var Augu, Whæler og australieren. Få vi ham ud tør jeg tro på Bernburg til Aalborg!
Så er der ikke lang tid til Promenaden får besøg af undertegnede til lidt hygge og en øl.

Det bliver ritti godt og se knejterne...
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
og fuck hvor er det skuffende med de trøjer.

Find sgu da et eller andet idiots!
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Annonce