Snak

Mere indhold efter annoncen
Lidt overraskende at det bliver OB, der løber med Kent Nielsen.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Ærgeligt, det har dog været 5 år og så er det ikke helt overraskende at der sker et skifte.

Lars Søndergaard er nævnt, jeg kunne forestille mig at man kigger hinsidan efter trænere også, sidste gang med Magnus var det dog forfærdeligt
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
andib:

Så det mener du!?

Horsens forbindelse er vist det eneste der kan give det skifte mening. Men Kent vil vel udfordres.

Nu skal foråret blive mindst lige så godt som det i år også finder Gaarde en ny træner.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Er Søndergaard ikke en Ove P-type, der er bedst til bund-hold?
Støt dit lokale fodboldhold
Fatter ingenting. Kent vil have nye udfordringer, fair nok, men det giver sgu da ingen mening at han skifter til OB af alle steder i hele verden. Jeg kan sagtens se det er nu vi skal "skilles" osv, men OB? Virkelig? Jeg er både skuffet og overrasket over dagens nyheder, godt det da snart er jul.

Nå, men han skal vel have et held og lykke med det videre projekt og et "tak for alt" tænker jeg.
Native American Soar like an eagle, sit like a pelican Don’t call us Indians We're more like West Eurasians crossed with Siberians
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Er Allan Kuhn mon interesseret og interessant? Eller holder idéen om, at assistenten er for tæt på truppen til at kunne overtage chefrollen?
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Er Søndergaard ikke en Ove P-type, der er bedst til bund-hold?


Han har trænet et par "store" hold i Østrig, så den holder ikke helt.

Men på det seneste har han trænet Sønderjylland. Med udemærkede resultater synes jeg. Særligt, når man ser på budgettet.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Er Allan Kuhn mon interesseret og interessant? Eller holder idéen om, at assistenten er for tæt på truppen til at kunne overtage chefrollen?
På kort sigt fungerer en vellidt mand som Kuhn helt sikkert, som vi så da Rioch blev sat på porten i sin tid, men over en længere periode, ville jeg have mine tvivl. Desuden ville det være synd at miste Kuhn igen, fordi man gør ham til cheftræner. Grunden til han kom til AaB igen, var vel også udelukkende, at han ikke følte, at han var cheftrænermateriale på lang sigt.

Selvom Kent har betydet utroligt meget for os, er det virkelig svært ikke at være skuffet over hans valg. Respekt for, at han ikke vælger den åbenlyse vej op ad og gerne vil slide i Odense, men ork hvor er det bare brunt, som Halil ville sige. Øv!
Grunden til han kom til AaB igen, var vel også udelukkende, at han ikke følte, at han var cheftrænermateriale på lang sigt.


Det var vist mest pga. familien(og noget med ledelsen i fcm ifølge twitter) der gjorde Kuhn smuttede fra fcm svinene.

Og Kuhn vil gerne være cheftræner igen.

http://www.tipsbladet.dk…ig-i-tungen

Men det er sgu ret brunt.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Respekt for, at han ikke vælger den åbenlyse vej op

Hvilke alternativer havde han da?
Annonce