Snak

Mere indhold efter annoncen
Sir_Cumcised
Moderator


I er det klammeste hold i superligaen. Hvordan fanden kan man spille to kampe og vinde begge uden at have nogle fuckin skud på mål. Føj for satan



Var det 0-2 i Brøndby.

HAHA.

Kent Nielsen óle, óle, óle, óle, óle,

Længe leve Kent i Brøndby

moderator
Bonderøve! De skabte jo ikke en eneste reel målchance. At skyde på mål ved dødbolde kan man sgu ikke leve af. Hvis du er tilfreds med lortespil og ikke en eneste reelt skabt målchance så fred være med det. I blive overrasket når heldet slipper op! Hold to dårlige kamp i har spillet på trods af 6 point. Ikke noget under man røg ud af europa til et lortehold, man er bare ikke bedre, man har bare heldet pt.
Dette er en signatur.
moderator
tempoet er jo så ABSURD langsomt! Det er da for vildt man ikke kan spille sig igennem til en eneste målchance. Pinligt.
Dette er en signatur.
Hehe, det er jo lige før dine indlæg er til artikelforummet.
moderator
der er de skam også havnet ;)

Spøg til side, så er det sgu chokerende. Selv Drillo ville ryste på hovedet af den måde de spiller på. Yikes hvor er det langsomt og boldflytterfattigt.
Dette er en signatur.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jeg så kun den sidste halve time, og det var som at se AGF-kampen om igen.

Ingen skarphed, ingen der tør gå direkte mod mål, men derimod spil fra side til side i et ufatteligt sløvt tempo. Godt nok den værste gang bræk. Og vores angribere scorer stadigvæk ikke mål.

Dog lidt overraskende at FCN spillede SÅ defensivt. Bortset fra de sidste to kampe, har det ellers været en perfekt plan til at få point mod os. Stil sig på egen bane, overlad initiativet til AaB, som vi ikke kan finde ud af at bruge, og kør kontra.
Du kan bare lade være med at spille SirCum dit sure løg!

Tror du du rammer næste gang?
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Vi mangler desperat en boksspiller der kan holde i bolden, en god gammeldaws targetmand, til de her kampe, hvor modstanderen er gode til at lukke os ned.

Får vi det, bliver vi først rigtig farlige, vores forsvar og midtbane er et tophold værdigt, og så har vi kun Curth, der mangler noget hjælp.
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
moderator
Boldsen spot on! De forstår de ikke helt i artikelforum, men for satan hvor går det dog langsomt!
Dette er en signatur.
moderator
Forleden var du ellers svært begejstret for Fredheim Holm.
Even at my lowest, I have always managed to feel contempt for others.
Annonce