Snak

Mere indhold efter annoncen
NeverDefeated

Så Neverdefeted, Gamen, og Julgranen er ikke allesammen nogle profiler du har skabt?
Ingen af dem har været aktive på samme tid. Vi taler en periode på knap 20 år du dækker med de 3 profilnavne. Der er mange på debatten der har skiftet navn i den periode. Selv Buzz Killington.

Så jeg tænker ikke det er så odiøst, som du vil gøre det til.
Og jeg er i øvrigt ikke så svær at finde frem til, så du er velkommen til at prikke til mig på stadion og fortælle hvorfor du er så arg modstander af mit debatside-jeg.

Og så tilbage til AaB, tak.
Lazio hade rätt, Eguren har hjärtfel.
Du har afsporet debatten på debatside.dk i årevis...


Det klarer du så til gengæld selv rigtigt fint her på bold.dk, og har gjort det mindst i det sidste år. Måske skulle du lige kigge en smule indad, og gå lidt mere efter bolden selv.

Imponerende så stærkt vores udtryk er blevet. Jeg tror bestemt det kan blive en rigtigt interessant sæson, for vi er jo langt fra færdige med at blive bedre, virker det til.

En detalje iøvrigt: Jeg er altså ret vild med den måde vi i øjeblikket spiller med to venstrebacks, som både deler starter og spilletid. Vi er vel på vej til at se det samme mellem Ross og Hagelskjær, og jeg må sige at jeg synes det er en ekstremt spændende måde at udnytte de (uforståelige) 5 udskiftninger på.

Hagelskjær imponerer mig iøvrigt, han virker til at være perfekt scoutet.
.
...Buzz (wtf)??

Hvorfor har du egentlig skiftet navn så mange gange?

Du må også godt prikke til mig på stadion.


"Og så tilbage til AaB, tak." - Ja tak
Hed tidligere MHJ.

Valgte at slette min bruger da jeg skulle flytte udenlands i ét tilfælde, ved det første havde jeg ikke længere adgang til den mail der var koblet på brugernavnet.
Så simpelt er det.

Jeg aner ikke hvem du er - du kan til gengæld hurtigt finde frem til mig.
--------------

Enig, Dr. Phil.
Det mest slående er dog, at der er sket nøjagtig det samme som da Martí i Sandefjord.
Spillere og omgivelser har svært ved at forstå, hvorfor man skal øve opspil om og om igen.
I dag er der vist ingen der tvivler på, hvor essentiel en del af AaB´s spil det er, at man evner at spille forbi modstandernes første og anden linje - ofte startende nede fra eget felt.
Og spillerne har en enorm tryghed i at finde hinanden og sine positioner i opspillet.

Det er et AaB-hold med en fast karakter.
Garneret op med Vesttribunens højeste niveau i årtier, så er der basis for rigtigt gode stadionoplevelser.
Lazio hade rätt, Eguren har hjärtfel.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
NeverDefeated

Så, MHJ, NeverDefeated, Gamen, og nu Julgranen.

Hvorfor har du skiftet navn de andre gange?

Du kan også hurtigt finde frem til mig...
Fortræffelig kamp i går. Fortsætter vi med at levere sådan her, så kan det blive en sjov sæson. Med mulige afgange fra T og Rinne er det nok også sidste udkald.

Heldigvis virker det til, at begge er rimelig åbne for forlængelse. Thelander´s seneste udtalelser lyder i hvert fald ikke som en mand på vej videre. I Rinne´s tilfælde ville forlængelse være et scoop. Her så jeg egentlig gerne, at vi brugte et salg af Theo Sander til at finansiere en god pakke til Rinne, men prisen (på Sander) skal selvfølgelig være rigtig.

Derudover bliver det interessant at se hvad vintervinduet bringer for Pedro, Fossum og Ross. Allerhelst så jeg gerne den nuværende trup spille sæsonen til ende, men det er svært at styre hvornår det rigtige bud på spillerne kommer. Og mon ikke Inge allerede nu har snøren ude efter mulige erstatninger.
@Sprindle

Rinne skal vel skydes afsted, så skal Hansen og Theo kæmpe om pladsen.
En forlængelse med rinne kommer kun hvis han får lov at komme afsted. Alt andet ville være mærkeligt.
Cold Palmer gør livet markant bedre 🥶
For et år siden havde jeg sagt det samme. Nu er jeg ikke helt så sikker. Kommer den rigtige mulighed, så er han naturligvis væk. Men jeg tror også, at Rinne og familien er blevet mere kræsne med tiden.

Som sagt, en forlængelse ville være et scoop og jeg føler mig slet ikke overbevist om, at det sker. Men jeg synes nu ikke der ville være noget mærkeligt i det. Samtidig er det klart, at en eventuel forlængelse vil indebære enten en klausul eller en gentleman-aftale, der giver Rinne sikkerhed for at han kan skifte hvis han vil.
Jeg har aldrig heddet MHJ - Buzz Killington har heddet det.

Din besættelse er altså lidt sørgelig. Og så har jeg vist forklaret, hvorfor jeg er endt med et 3. brugernavn (på knap 20 år..)

-------------------------------------------

I al forlængelses-diskussionen glemmer I den største joker. Det er ikke længe siden Rinne blev far, lidt over et år siden. Jeg er sikker på, at det betyder meget for hvad han tænker om klubvalg. Derfor tror jeg også der er god chance for at han forlænger med AaB på en Okore-aftale der går på en klausul omkring destination og pris. Han er ubetinget den bedste keeper vi har haft de sidste 25 år, og en rigtig god ambassadør for AaB.

Klubben vil formentlig strække sig endog meget langt for at beholde ham.
Lazio hade rätt, Eguren har hjärtfel.
Annonce