Snak

Mere indhold efter annoncen
"Den lade attitude ved 2-0 målet er deprimerende og derfor må han blames - Self. kunne han have nået den bold."

Yep. Hans tilbageløb var ikke eksisterende, hvilket er bekymrende eftersom manden angiveligt er venstre back. Ikke at jeg så noget der kunne understøtte den påstand.
From doubters to achievers.
Jeg giver jer begge ret i, at han ikke har og jeg tror heller ikke at han får niveauet til at spille i superligaen. Situationen havde måske været en anden, hvis han ikke havde været ude i stort set et år.

Jeg vil dog også sige, at jeg var noget mere imponeret over ham, da han spillede for Herediano (siger sikkert også noget om styrkeforholdet mellem de to ligaer) og i de landskampe, jeg har set med ham.
Kampen mod USA (2-2 hvor Costa Rica kunne have kvalificeret sig til VM med sejr), der styrede han luftrummet (han spillede i det centrale forsvar i den kamp), og amerikanerne scorede på hovedstød efter at Marshall var taget ud (med den famøse skade).

Generelt tror jeg dog at det ikke er gunstigt at hente forsvarsspillere fra eksotiske lande.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Jeg havde glædet mig til at se kampen på TV3, men zappede hurtigt væk, da jeg så AaB´s "kick & run" fodbold - ofte uden adresse og - rigtig nok - Marshall var virkelig ringe.
Men generelt vil jeg sige at alle kunne ikke sætte en aflevering over 5 meter uden at ramme ved siden af en medspiller eller i det tomme rum.

Sørgeligt - så denne sæson bliver nedtur efter nedtur - runde efter runde
micpo, det må være 1. halveg du så. Ingen af de stribede kunne ramme en medspiller der var mere end 4 meter væk. I 2. halveg blev pasningsspillet en del bedre, men vi blev selvfølgelig heller ikke stresset nær så meget.
Marshall er skadet (igen), så ikke med i dagens kamp mod FCK.

Det ser iøvrigt ud til at Dennis Marshall er blevet noget yngre og åbenbart også hvid!

http://www.fodbold.nu/in…w/id=24195/

(lånt fra FCK-tråden)
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
andib
Det er bare erstatningen de har fundet et billede af.
moderator
Hvem tager straffe?
Dette er en signatur.
Pølsen ville være et bud.

I gamle dage ville det være MJ.

Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
AaB er sku farlige på de chancer I får
Rigtige mænd er landmænd
Er vi ikke alle enige om, at man ikke kan tage kanal 9 i Århus med mindre man har et eller andet funky?
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Annonce