Snak

Mere indhold efter annoncen
Sådan noget billigt pis.

Føj for satan!
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Det er så pisse skuffende.

Føj for satan, hvor er det dog ynkeligt.

JAAAAIIIIIILBREAK
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Nu hørte jeg kun kampen via P3, men med det forbehold, så lød det som en nøjagtig gengivelse af denne kamp:

http://www.bold.dk/stati…meid=253177

Det var også et opgør, hvor I var var spilstyrende, men havde meget svært ved at veksle overtaget til andet end halve chancer, og hvor OB var tilfredse med bare at holde jer fra fadet, da først de var kommet foran.
I'll be honest, Gamby. I've never had an ounce of respect for you. I just thought you were the lamest, dumbest person I'd ever met. Just somebody who was fuckin' *nothing*.
Jep.

Vi skaber ikke mange chancer(Hvis nogen i kampen igår)

Det er sgu ikke godt nok.

Mod dårligere hold, vil det dog være nok.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Ja, det kan godt være. Det altoverskyggende problem under Pehrsson var det totale fravær af ideer i det fremadrettede spil, og det synes jeg stadig er tilfældet.

Det er jo ikke ligefrem skidesvært for de såkaldt dårligere hold at gennemskue hvordan man bør spille, når man gæster Energi Nord Arena.
I'll be honest, Gamby. I've never had an ounce of respect for you. I just thought you were the lamest, dumbest person I'd ever met. Just somebody who was fuckin' *nothing*.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Ikke helt skidt resultat i Horsens, så skal vi bare slå Horsens i weekenden, så er der lys forude...
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Hehe "bare". Ikke noget der hedder i "vores" forfatning... :(

Bedste nyhed var da dobbelt op på al drikkelse i går!
[b]Kaffe hos mormor der blir fest og ballade hele gaden er inviteret skal også ha kage[/b]
Det altoverskyggende problem under Pehrsson var det totale fravær af ideer i det fremadrettede spil, og det synes jeg stadig er tilfældet.
Det er jeg desværre uhyggeligt meget enig i. I det mindste kunne vi sgu da forsøge fra distancen? Alt for meget passiv bold i det offensive. Det var godt nok trættende.

Men vi står der jo igen næste weekend. Ingen tvivl om det!
AaB: 100 % BRAVEHEART!
Nu tager jeg til træning og når jeg kommer tilbage, så håber jeg satme ikke, at møgbønderne fra Midtjylland har fucket med AaB endnu engang.

Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Det var vist en blanding i 1. halvleg. Tykgaard med en overordentligt kage-dom. Straffe + rødt kort, og fcm der røg ud af fatningen efter det. Straffe + rødt kort slynger man ikke ud, uden at være sikker, det må siges at være tæt på Jacob Kehlets kage-dom 90´ min dom i Aalborg for et par runder siden. Heldigvis beviste Lyngby endnu engang, hvor ringe de er på standard situationer, og der behøver man ikke være 11 mod 11 for at score.

Det er ulideligt at skulle sidde og følge med i de andre bundholds kampe, nu har vi kræftedme af at vinde mod Horsens, så mine nerver får det bedre.
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Annonce