Snak

Mere indhold efter annoncen
85 - 15 i AaBs favør (skud på mål, indlæg mv)
Hvornår ser vi et sprudlende, spændende, målrig, underholdende AaB hold igen og er Kent manden der kan vise holdet vejen ?????
Fy for helvede en aften! Vi har 3 gigantiske chancer og så løber SE op og scorer på deres første. Spiller dem stort set ud af banen, men vores udnyttelsesrate er 0%! Og typisk silkeborg, de er hit and miss, spiller en brandkamp mod os og formår at tabe til Lyngby.

Som det ser ud er vi i akut nedrykningsfare. 30-40% vurderet lige umiddelbart. EFB henter ikke vores målscore, så en EFB sejr eller X vil redde os. En OB sejr vil også redde os, men de har ikke noget at spille for. Og OBerne præsterer KUN når de har kniven for struben, så jeg håber de har en portion fairness med i tasken, og spiller en fornuftig kamp.

Vi får kun point med fra Parken hvis der går champagnebold i den, med åbninger i begge ender. I øvrigt er det næsten kun en sejr der kan bruges til noget, så vores skæbne bliver nok afgjort i Lyngby og Randers.

Tiden kommer til at stå stille indtil søndag. Vi skal måske ud og gå rundt med hatten i Nordjylland, pengene er der, trods aktieemissionen, nok ikke til en tur i 1 division!

Vi kan dog stadig afgøre det selv, men det kræver alle rammer dagen... jeg magter det ikke!
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Mundrette Dave siger det som jeg føler. For helvede da også mine nerver trænger til sommerferie!

Søndag står på druk - om det er gravøl eller champagne må tiden vise.
AaB
Kayke ud og Duncan ind til FCK kampen, er så træt af at se på Kayke og hans "ligeglad" attitude...

Og så sats dog lidt og lad Lucas starte fremfor Rolfe...
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Skal vi ikke bare sælge den for 1-0 til Esbjerg i Randers, og 1-0 til OB i Lyngby på søndag, så skal det nok gå for jer i Parken.

Held og lykke.

Sønderjyske har godt nok ikke været uheldige i denne sæson.
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Det er skidt det her. Vi kan håbe på, at FCK spillerne har fået besked på at tage den med ro fra kasseren i FCK, da der uden tvivl er større økonomisk interesse i at have et hold som AaB oppe fremfor fx Randers.
.
Tvivlsomt alek. Tilgengæld kan vi håbe på de mentalt er gået på sommerferie. Eller Ståle og Gronk laver 2 selvmål hver for at holde os oppe
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Ikke én eneste AaB spiller, fan eller på anden måde AaB relaterede ting bliver vist i tv3+´s reklame om søndagens opgør. Lad os vise de klamme FCK sympatisører hvem vi er!!

FORZA AALBORG!!!
Hmm, det lyder traumatiserende.

Jeg er sgu spændt til imorgen.

Det starter dog behageligt ud med pølser og øl. Så må jeg håber, at jeg kan få billet.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Du er ikke den eneste, Halil. Når kampene er overstået imorgen, så er det forhåbentlig AaB og Randers, der trækker de længste strå.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Annonce