Snak

Mere indhold efter annoncen
We love to fight, and do cocaine, and Nicklas Helenius!

Man hører forskellige bud på det endelige beløb mellem 12 og 16 mio, men der skulle eftersigende være ret heftige klausuler med i kontrakten, hvis han får succes. Så der er endnu en grund til at håbe på det lange hylster brager igennem på et tidspunkt.
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Iøvrigt meget fornuftigt for begge spillere, at både Jores og Niklas kommer på samme tidspunkt.

Jeg har en ide om, at det vil gøre starten nemmere i forhold til mange ting - Særligt udenfor banen.

Jeg håber satanedeme, at Helenius får mega succes i PL.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Vi kan vel godt regne med vi kun kommer til at se Villa og Swansea på kanal 6 i den kommende sæson. Liverpool, hvis Agger stadigvæk er i klubben til den tid, hvilket man nok alligevel må gå ud fra han er.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Vi kan vel godt regne med vi kun kommer til at se Vila og Swansea på kanal 6 i den kommende sæson. Liverpool, hvis Agger stadigvæk er i klubben til den tid, hvilket man nok alligevel må gå ud fra han er.


Villa og Swansea vil nok være seermagneterne, sammen med pool.

Swansea trak en hel del flere seere end alle andre. Laudrup effekten er enorm.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Ja det var helt vildt, så stor Laudrup effekten var i sidste sæson. Jeg tog mig selv i forleden at håbe på, der var hold i rygterne om at han ville stoppe; ene og alene af den grund, at jeg ikke gider at se samtlige Swanseas kampe i den kommende sæson.

Så er det trods alt lidt sjovere for os danske seere, at se kampe hvor der er danske deltagere på banen.

Tillykke med det flotte salg af Helenius forøvrigt. Bliver spændende at se hvad I hiver ind som erstatning.
Kenny Dalglish had scouted the young star at Bordeaux, and requested the chairman Jack Walker to begin discussions with the player’s club. He refused, and famously said, “Why do you want to sign Zinedine Zidane when we have Tim Sherwood?”
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Åh nej - nu er der snak om Djiby Falls situation i Fürth - lad os håbe Allan G ikke er fan af den store senegaleser. Jeg er i hvert fald klart mere stemt for at finde en yngre (og billigere) løsning.
Udvandret Nordjyde. https://9gag.com/gag/aQ3rNP7
Pis. Så skylder jeg vist en eller anden herinde en øl.
fck-medløber.
Det var mig. Jeg lader dig slippe og nøjes med æren, medmindre du bor i Aalborg
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Djiby Fall har været igennem et skadeshelvede af en anden verden de sidste 2 år. Greuther Fürth får ikke held til at afhænde ham nogen steder.

Jf. bts kilder i det engelske fik vi en handel på lige over 20 mio i hus, man må så gå ud fra at det er inkluderet klausuler. Og Helenius skulle have tidoblet sin løn.
Hvad laver tibetanske munke? De spiller jo happy jazz - AaB af 1885
Jeg bor der ikke længere, men jeg er da deroppe en sjælden gang imellem. Jeg må se om jeg kan få betalt min gæld på et tidspunkt.
fck-medløber.
Annonce