Snak

Mere indhold efter annoncen
Mangler man lidt at varme sig på iaften, så kan det hjælpe lidt at Kasper Kusk er blevet kåret til efterårets profil af de 12 superliga trænere, meget fortjent efter min mening, Tillykke til Kasper K med titlen.
\\\"Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.\\\"~ William Gibson
Underligt at den nyhed ikke er nået frem til bold.dk
It's a small boy clambering up stadium steps for the very first time, gripping his fathers hand, gawping at that hallowed stretch of turf beneath him and, without being able to do a thing about it, falling in love. - Sir Bobby Robson
Ja det kan man kun undres over, men det er jo også kun en AaB´er som vandt så er det jo ikke så vigtigt.
\\\"Before you diagnose yourself with depression or low self-esteem, first make sure that you are not, in fact, just surrounded by assholes.\\\"~ William Gibson
Daniel Christensen har kontraktudløb til sommer. Og han lader til at have udviklet sig: mere rutine, mindre fedtprocent og en delvis omskoling til back. Ville det være en ide, at invitere ham hjem i folden igen?
Synes måske vi ser ud til at mangle en gardering for positionere på venstrekanten. Kender dog intet til hans personlighed, og han virker umiddelbart en kende umoden.
Bitre Nord
Jeg kan godt følge argumentet, vi mister en del når Ahlmann er ude, alene det at der ikke er en venstrebenet til at overtage.
Jeg vil dog sætte min lid til at der er en ungdomsspiller der er værd at satse på. Den smule man har set til f.eks. Blåbjerg og Pedersen synes jeg er opløftende, så jeg vil personligt hellere miste et par point på at investere i fremtiden, fremfor at hente endnu en halvdyr reserve. Jeg hørte også snak om at Jacob Barrit måske står uden kontrakt næste sæson i Juve - så måske han var mere interessant at få hjem, evt. via leje hvis han bliver snuppet på en deleaftale i det italienske transfer-roulette-system.

Omvendt bliver der måske lidt plads i løn hvis Lasse smutter.
Udvandret Nordjyde. https://9gag.com/gag/aQ3rNP7
Mere indhold efter annoncen
Annonce
Jimmy gav den gas - tillykke til ham.
Kampdag.

Der forventes en sæsonrekord for tilskuere. Det kunne være en fin afslutning.

Lad os håbe, at AaB kan give dem noget rart at gå hjem på. Spillerne må være helt på toppen efter de ikke skulle spille i pokalen.

Sidst gik det også rigtigt fint mod Vff, hvor de blev domineret. En lignende præstation kunne være ønskeligt og måske endda forventeligt.
Hva kan jeg hjælpe med hr. Andresen??
Jeg har 2 bilet koder til kampen, men kan desværre ikke møde op da jeg er strandet ude i ingenting. Nogen der vil have dem.
Native American Soar like an eagle, sit like a pelican Don’t call us Indians We're more like West Eurasians crossed with Siberians
Ville rigtigt gerne selv ud og se kampen, men forløbet må følges via livescore fra arbejdspladsen.
Når der nu snakkes sæsonrekord, er det så ikke fordi, der blev delt 5000 biletter ud? Jeg tvivler godt nok lidt på, at der på så kold en dag kan blive sæsonrekord.
Jeg har stavet mit brugernavn forkert
Annonce